Idén újra nekünk ajánlhatod fel az adód 1 százalékát!

5 éves lesz a KecsUP március 28-án! 5 éve nyújtunk tá­jé­ko­zó­dá­si pontot a hétköznapokban. Célunk nemcsak füg­get­len­nek lenni, de a leghitelesebb, legmegbízhatóbb és leg­ma­ga­sabb minőségű újságot készíteni a városban. Egy olyan szabad és gondosan szerkesztett platformot, amit minden város megirigyelne.

2023. óta nekünk is felajánlhatod adód 1%-át. Ne hagyd az államkasszában ezt a pénzt, rendelkezz róla, hogy a vidéki média kapja meg!

Áramlat Alapítvány adószáma: 19235743-1-03

Magyarországon a lakosság 72 százaléka ért egyet az euró bevezetésével

- Advertisement -

Az Eurobarométer kutatásából kiderül, hogy Magyarországon az emberek 72 százaléka szeretné, ha bevezetnék az eurót, de csak a megkérdezettek 24 százaléka szerint áll erre készen az ország. A felmérés 2023 áprilisában készült abban a hat euróövezeten kívüli tagállamban, amelyek jogilag elkötelezték magukat az euró bevezetése mellett: Bulgáriában, Csehországban, Magyarországon, Lengyelországban, Romániában és Svédországban.

Az euró bevezetését a magyarok 25 százaléka ellenzi, 26 százaléka egyet ért azzal, hogy az euró bevezetésével az ország elveszti identitásának egy részét. Magyarországon 62 százalék gondolja úgy, hogy az euró bevezetése pozitív hatással lenne az országra, míg 31 százalék szerint negatív hatással lenne.

Magasnak számít Magyarországon az euró bevezetésének támogatottsága más országokkal összehasonlítva. A megkérdezettek 58 százaléka támogatja az euró bevezetését a saját országában. Romániában hasonlóan magas a támogatottság mértéke, ott 71 százalék. Lengyelország ez az arány 55 százalék, Svédországban 54 százalék, Bulgáriában 49 százalék, Csehországban 44 százalék.

„A mi álláspontunk az, hogy ha elérjük az Európai Unió átlagos fejlettségi szintjének közel 90 százalékát, akkor már érettek leszünk az euróra” – mondta az euró bevezetéséről Matolcsy György jegybankelnök júniusban. Szerinte ez 2030-ra lehet reális cél.

via Telex

- Advertisement -
Exit mobile version