fbpx
2 C
Kecskemét
2024. november 22., péntek

FRISS HÍREK

Egyre népszerűbb a jégkorong Kecskeméten, száz növendéke van a KESI-nek

- Advertisement -

A jégkorong a Kecskeméti Sportiskola egyik legfiatalabb szakosztálya, hat éve alakult, és kezdi szépen kinőni magát, U8-tól U18-ig minden korosztályban van csapatuk. De aki csak korizni szeretne megtanulni, az is jelentkezhet a „korisuli” programra, egy kétszer öt alkalmas oktatásra. 

A KESI tizenegyedik szakosztálya lett a jégkorong, amely 2017-2018-ban alakult meg. A sportág felfuttatásának és népszerűsítésének feladatával Szabó István Pált bízta meg a Magyar Jégkorong Szövetség. Ő korábban magyar válogatott volt, több világbajnokságon vett részt, a nyolcvanas években hétszer nyert magyar bajnokságot az Újpesttel és a Ferencvárossal, majd sportolói pályafutása után volt az FTC felnőtt csapatának a trénere – viszont immár huszonöt éve az utánpótlás-neveléssel foglalkozik, ezt szereti a legjobban. A szakmai munkáért négyen felelnek a szakosztálynál, a vezetőedző mellett Horváth Kristóf és Altmann Márk, valamint a nemrég érkezett Klettner Péter.

Fotók: Hraskó István

A KESI gyermek hokisai az első idényben egy ideiglenes sátor alatti jégpályán edzettek a Benkó Zoltán Szabadidőközpontban. Nagyban javított a lehetőségeiken, hogy 2019-ben elkészült a 20×40 méteres fedett jégpálya szintén a Dombnál.

Megalakuláskor csak az U8-as és U10-es korosztályban neveztek csapatokat, mára a létszám elérte a 90-100 főt – tudjuk meg Szabó István Páltól. Persze időnként egy-egy gyerkőc abbahagyja, de érkeznek mindig új jelentkezők. A Móra Ferenc és a Lánchíd utcai iskolából toboroznak, mert ott már több éve tartanak korcsolya-oktatási programot a tantervbe illesztve, emellett az edzők figyelik a hétvégi közönség korcsolyázás során is a közönséget és a „korisuli” óráira jelentkezőket is.

„Mikor látunk valami olyan klassz dolgot egy kisgyerektől, amiből kitűnik, hogy ügyes, van tehetsége, akkor természetesen megkérdezzük a szülőt, hogy lenne-e kedve kipróbálni a jégkorongot és csatlakozni hozzánk” – árulja el a vezetőedző. Kiderül, hogy nemcsak kecskemétiek játszanak a csapatban, van olyan szülő, aki Lajosmizséről és Nagykőrösről hordja edzésre gyermekét.

És bizony több fejvédő alól is láttunk kibújni hajfonatot: igen, jónéhány lány is száguld a jégen. Annyian nincsenek, hogy külön csapatként tudjanak indulni egy korosztályban, de U16-ig játszhatnak és a KESI-nél játszanak is együtt a fiúkkal (egyébként pont a forgatásunk napján nyert aranyérmet a dél-koreai Kangvonban zajló téli ifjúsági olimpián a magyar 3×3-as lány válogatott).

Hasonló cikkünk:  Megváltoznak a kecskeméti buszok vonalszámai - segítünk eligazodni!

„Megmondom őszintén, nagyon fogadóképes volt a város, jól sikerültek a dolgok, és úgy látom, tényleg egyre népszerűbb a jégkorong Kecskeméten. A szülőket is sikerül megmozgatni, az utolsó edzés után egy felnőttekből álló amatőr társaság bérli ki a pályát” – teszi hozzá Szabó István Pál.

A jéghokitól elsőre sok családot talán elijeszthet az, hogy nem olcsó sportág, már ami a felszerelést illeti: csak egy gyerekkorcsolya több tízezer forintba kerül, és akkor még nem beszéltünk az ütőről, fejvédőről és a többiről.

Jó hír viszont, hogy a KESI a TAO-s támogatásoknak köszönhetően teljes felszerelést és versenyeztetést biztosít az igazolt játékosoknak. A családoknak havi nevelési hozzájárulást kell fizetniük (jelenleg 7000 forint).

„Ennél a sportágnál nagyon fontos a felszerelés, mert nemcsak egy csapategységet mutat, hanem a védelmüket szolgálja, és az egészségüket. A gyermek növekedésével tudunk megfelelő védelmet nyújtó szerelést biztosítani számukra” – hangsúlyozza a vezetőedző.

Az edzések száma nem meglepő módon függ a korosztálytól. A nyolc és tíz év alattiaknak heti három, az U12-eseknek már négy, a még nagyobbaknak pedig öt tréningjük van (bár ha hétvégén meccs következik, akkor ettől azért eltérhetnek).

A kecskeméti hokisok az egyre népszerűbb, a hagyományos jégkorongnál kisebb pályán zajló, három a három elleni (3×3) bajnokságban vesznek részt, minden korosztályban van csapatuk, és már öt bajnoki aranyérmet nyertek, valamint egy ezüst- és egy bronzérmet is. Ezt az eredményességet szeretnék a jövőben is továbbvinni.

A bajnokságok régiós szinten zajlanak, és nyilván még azért kevés közeli helyszínen vannak ellenfelek, így elég sokat utaznak a fiatal KESI játékosok, járnak Szekszárdra, Kiskőrösre, Békéscsabára, és természetesen a fővárosba is.

De aki nem szeretne egy korongot ütővel kergetni, hanem csak simán korcsolyázni vágyik, azokra is gondoltak: a KESI szervezésében indult egy kétszer öt alkalmas korioktatási program, amelyen bármely gyermek elsajátíthatja az alapokat.

- Advertisement -

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Hírlevél feliratkozás

FELKAPOTTAK

Egy csomó drágítás jöhet Kecskeméten: ha megszavazzák, többet kell majd fizetni a nyugdíjas otthonokért, a gyermekétkeztetésért, az önkormányzati bérlakásokért is

Nagy díjemelés-csomagról szavaz a kecskeméti képviselő-testület november 28-ai ülésén. Az előterjesztések már fent vannak az önkormányzat honlapján, ezeket átnézve...

LEGNÉPSZERŰBB

Juliska néni egymás után kapta az ellenőrzéseket a kispiacon, volt, hogy a földre letett virágai miatt büntették

1986 óta, azaz harmincnyolc éve árusít Bóta Lászlóné Juliska néni a Petőfi Sándor utcai kispiacon, a Fűrészfogasok mellett. Az...