Idén újra nekünk ajánlhatod fel az adód 1 százalékát!

5 éves lesz a KecsUP március 28-án! 5 éve nyújtunk tá­jé­ko­zó­dá­si pontot a hétköznapokban. Célunk nemcsak füg­get­len­nek lenni, de a leghitelesebb, legmegbízhatóbb és leg­ma­ga­sabb minőségű újságot készíteni a városban. Egy olyan szabad és gondosan szerkesztett platformot, amit minden város megirigyelne.

2023. óta nekünk is felajánlhatod adód 1%-át. Ne hagyd az államkasszában ezt a pénzt, rendelkezz róla, hogy a vidéki média kapja meg!

Áramlat Alapítvány adószáma: 19235743-1-03

Várhatóan nem lesz kötelező az épületek energiatanúsítványa eladáskor

- Advertisement -

Az Energiaklub által szervezett, az otthonok energetikai korszerűsítésével kapcsolatos RenoHub program zárókonferenciáján elhangzott, hogy a kormány hamarosan átalakítja az ingatlanok energiahatékonysági tanúsítványainak jelenlegi rendszerét.

Nagy Péter, a Budapesti Mérnöki Kamara alelnöke számolt be a változásról, aki szerint a kompromisszumos intézkedés értelmében várhatóan „ingatlaneladáskor nem lesz kötelező az eladónak eladáskor elkészíttetni az energiatanúsítványt, igaz, ha a vevő kéri, mégis át kell majd adni a dokumentumot.”

Az alelnök szerint nem kell attól tartani, hogy a lépés várható következményeként kevésbé lesz ismert a hazai épületállomány energetikai állapota. Aki felújítási szándékkal vásárolja meg az ingatlant, az úgyis igényelni fogja a tanúsítványt, aki pedig nem fogja ezt igényelni egy-egy esetleges rossz állapotú épület esetében, az várhatóan nem felújításban, hanem bontásban és új, korszerű ingatlan építésében gondolkozik.

Alaposabbak is lesznek a tanúsítványok, ugyanis a laikusok számára is jobban érthető, mélyrehatóbb információkat fognak tartalmazni. Jelenleg egy oldalas a dokumentum, a jövőben ez 6-7 oldal lesz.

Azonban kötelező lesz továbbra is a tanúsítvány elkészíttetése – például energetikai felújítási pályázatoknál. A rendelet feltehetően már elkészült, napokon belül megjelenhet – mondta Nagy Péter.

A tanúsítványt elkészítésének díját a róla szóló 176/2008-as rendeletben minden megkezdett óra után 5500 forintban állapították meg. Az elhangzottak szerint ez az összeg marad, de a hozzá tartozó időtartamról nem rendelkeznek.

via HVG

- Advertisement -
Exit mobile version