Idén újra nekünk ajánlhatod fel az adód 1 százalékát!

5 éves lesz a KecsUP március 28-án! 5 éve nyújtunk tá­jé­ko­zó­dá­si pontot a hétköznapokban. Célunk nemcsak füg­get­len­nek lenni, de a leghitelesebb, legmegbízhatóbb és leg­ma­ga­sabb minőségű újságot készíteni a városban. Egy olyan szabad és gondosan szerkesztett platformot, amit minden város megirigyelne.

2023. óta nekünk is felajánlhatod adód 1%-át. Ne hagyd az államkasszában ezt a pénzt, rendelkezz róla, hogy a vidéki média kapja meg!

Áramlat Alapítvány adószáma: 19235743-1-03

Megjelent a rendelet a biohulladékok házi elkülönített gyűjtéséről

- Advertisement -

Csütörtökön megjelent a Magyar Közlönyben a biohulladékok házi elkülönített gyűjtéséről szóló rendelet. Az uniós döntés arra kötelezi a tagországokat, hogy 2024. januárjától kötelezően el kell kezdeni a háztartási biohulladék szelektív gyűjtését.

A rendelet szerint az érintett háztartások az elkülönített gyűjtési rendszerben az erre a célra rendszeresített hulladékgyűjtő edényzetben gyűjthetik a háztartásokban képződő konyhai zöldhulladékot:

  • nyers zöldség- és gyümölcsmaradék,
  • kávézacc,
  • teafű,
  • fűszerek,
  • gyógynövények,
  • tojáshéj és a konyhai élelmiszer-hulladékot (hulladékká vált konyhai étel és élelmiszer).

A MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. biztosítja majd a gyűjtésre szolgáló hulladékgyűjtő edényzetet, valamint a biohulladék átvételét, gyűjtését és elszállítását. A koncessziós társaság elsősorban házhoz menő gyűjtést vezet be, de emellett lehetőség lesz a biohulladékot a kijelölt hulladékgyűjtő pontokon, és a későbbiekben a társaság, vagy koncesszori alvállalkozó által üzemeltetett hulladékgyűjtő udvaron is leadni. A kerti zöldhulladék átvétele az eddigi megszokott rend szerint folytatódik.

A biohulladék széles körű elkülönített gyűjtése biztosítja, hogy a természetes szervesanyag-körforgásba minél nagyobb tisztaságú anyag kerülhessen vissza, és csökkenjen a hulladéklerakókon lerakásra kerülő települési hulladék biológiailag lebomló tartalma – áll az Energiaügyi Minisztérium közleményében.

Az unió azt a célt tűzte ki, hogy a hulladék 65 százalékát újra kell hasznosítani, Magyarországon ma a háztartási hulladék 30 százaléka konyhai hulladék.

Iparági információk szerint az új rendszert nem az egész országban egyszerre vezetik majd be, hanem folyamatosan bővülő rendszerrel és lefedettséggel fog indulni.

via Telex

- Advertisement -
Exit mobile version