5 C
Kecskemét
2025. április 11., péntek

FRISS HÍREK

Mindent a Pasziánszról, avagy a játék története és népszerű változatai

- Advertisement -

Minden népszerű kártyajáték történetét rejtély övezi, mert kevés olyan történelmi bizonyíték maradt fenn, amely konkrét információkat adhatna. A pasziánsz sem kivétel. A tudósok a 16. század végéig nem találtak írásos bizonyítékot a pasziánszjáték létezésére. Más történészek szerint a játék 1783-ig nyúlik vissza, amikor először jelent meg egy német könyvben.

A kártyajáték évtizedek óta népszerű, de a digitális korszak emelte a csúcsra. Amikor a Microsoft lehetővé tette az operációs rendszerükön keresztül az elérhetőséget az irodai dolgozóknak, és mindenkinek, aki kikapcsolódásra vágyott. A Microsofton kívül persze sok webhely is kínálja a Pasziánsz számos változatát, amelyek ingyenesen és korlátlanul elérhetők.

A digitális forradalom a játék fejlődését is magával hozta…

Egyre több változat jelent meg, több játéklehetőség, amelyek konkrét szabályokat tartalmaznak, de mindegyik hasonló mintát követ. A játékmód abból áll, hogy a kártyákat egy táblára helyezzük azzal a céllal, hogy az alapokra helyezzük őket, ásztól királyig. A fő cél az, hogy minden kártya az alapokra kerüljön.

Ezek a pasziánsz legfelkapottabb változatai

A legtöbb pasziánsz kártyajáték könnyen megtanulható, és rengeteg olyan hely található az interneten, amelyek hosszú listákat kínálnak a különböző pasziánsz kártyajátékokról, valamint mindegyikre vonatkozó szabályokat.

1. FreeCell Solitaire

A játék egyetlen pakli kártyával kezdődik, képpel felfelé nyolc oszlopra osztva. A cél az, hogy minden színből kártyákat építsünk fel ásztól királyig, mindezt növekvő sorrendben. Négy tárolócella is van, ahol bármely oszlop aljáról egy kártya ideiglenesen tárolható. A tabló kártyái különböző színekben vannak elrendezve, és az ilyen sorozatok a rendelkezésre álló cellák felhasználásával mozgathatók az oszlopok között.

Hasonló cikkünk:  Három kecskeméti is magas állami kitüntetést kapott március 15-e alkalmából

2. Spider Solitaire

A pasziánsz ezen változata, valamint a FreeCell a Microsoft Windowsnak köszönhetően vált népszerűvé. A játék két pakli kártyát használ. 54 lapot osztanak ki, egy 10 pakliból álló tablóban. A cél az, hogy azonos színű lapokat szerezzünk, ásztól királyig. Ezen verzióban nincsenek alapok, a kártyaoszlopok mindaddig a táblán maradnak, amíg nem sikerül egy egész oszlopot felsorakoztatni királytól ászig.

3. Klondike Solitaire

A Klondike név a 19. század végi aranylázból ered, a kanadai Yukon Klondike területén, ahol az emberek rajongtak érte. A Klondike egyetlen pakli kártyát használ, és a cél az, hogy minden színből mind a 13 kártyát egy teljes sorrendben rendezzük el, ásztól királyig. Ezek a sorozatok az Ace-vel kezdődnek, és felfelé építkeznek, ezért az ilyen játékokat általában építő pasziánsz-játékoknak nevezik. Aki már ismeri a játék működését, akár öt perc alatt is befejezheti a játékot, így ideális választás egyszemélyes játékhoz!

- Advertisement -

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Hírlevél feliratkozás

FELKAPOTTAK

„Nem a fagy a magyar gyümölcs-és zöldségtermesztés sírásója, hanem az áfa”

Három éjszakán keresztül kemény fagyok voltak a hét elején, hétfőre virradóra hó is esett és mínusz 8 fokot mértek...

LEGNÉPSZERŰBB

Juliska néni egymás után kapta az ellenőrzéseket a kispiacon, volt, hogy a földre letett virágai miatt büntették

1986 óta, azaz harmincnyolc éve árusít Bóta Lászlóné Juliska néni a Petőfi Sándor utcai kispiacon, a Fűrészfogasok mellett. Az...