Idén újra nekünk ajánlhatod fel az adód 1 százalékát!

5 éves lesz a KecsUP március 28-án! 5 éve nyújtunk tá­jé­ko­zó­dá­si pontot a hétköznapokban. Célunk nemcsak füg­get­len­nek lenni, de a leghitelesebb, legmegbízhatóbb és leg­ma­ga­sabb minőségű újságot készíteni a városban. Egy olyan szabad és gondosan szerkesztett platformot, amit minden város megirigyelne.

2023. óta nekünk is felajánlhatod adód 1%-át. Ne hagyd az államkasszában ezt a pénzt, rendelkezz róla, hogy a vidéki média kapja meg!

Áramlat Alapítvány adószáma: 19235743-1-03

Szoboravatással, zenés programokkal, koszorúzással ünnepelt Kecskemét – videóval

- Advertisement -

Nemzeti ünnepünk alkalmából felavatták Lakatos Pál Sándor Munkácsy-díjas szobrászművész Jel című térplasztikáját a kecskeméti Katona József Könyvtár előtt március 15-én. Az alkotó elmondása szerint – elsősorban Petőfi Sándorra gondolva – a közös erő forrásának szánta a művet, amelyhez a múlt nagy alakjai adnak példaképet.

Izgalmas gyermekműsorra épülő programsorozat várta a forradalom 176. évfordulójára kilátogató közönséget pénteken a belvárosban. Az ünnepség a Piaristák terénél indult. Pontosabban a Katona József Könyvtár bejáratánál. Felvezetésnek az M. Bodon Pál Zeneiskola növendékei, tanárai valamint a könyvtár kórusa adta elő Kodály Zoltán Háry: toborzó zeneművét. Szemereyné Pataki Klaudia, polgármester az itt felállított színpadon mondta el ünnepi beszédét, amelyben többször elhangzott az elsőre meglepő helyszín apropója.

Szemereyné Pataki Klaudia polgármesteri beszédet mond a Március 15-ei városi megemlékezésen
Fotó: kecsup.hu

Beszédében kitért a múlt és jelen társadalmi értékeire, melyből békés erőt kell merítenünk a jövő építésére. „Szeretni és védeni kell hazánkat”, amelyhez igen csak iránymutató lehet a téren felavatott új térplasztika. Lakatos Pál Sándor Munkácsy-díjas szobrászművész keze munkáját dicsérő alkotás a „Jel” címet kapta. Újabb színfolttal gazdagodott Kecskemét. Az alkotó a közös erő forrásának szánta a művet, amelyhez a múlt nagy alakjai adnak példaképet. Első sorban Petőfi Sándorra gondolt. Ezt emelte ki a polgármesterasszony is, majd hozzátette, hogy sötét idők jártak akkor is, és most is Európára.

Lakatos Pál Sándor Munkácsy-díjas szobrászművész keze munkáját dicsérő alkotás a „Jel” címet kapta.
Fotó: kecsup.hu

A kompozíció olyan szimbólumokból olvad össze, mely tükrözi az akkori kor és egy konkrét forradalmi helyszín képét. Pecséthenger és könyvnyomtatási eszközök jelennek meg. Pontosan olyanok, amelyen a 12 pontot nyomtatták ki az ifjak.

A mondandó végén nem maradhatott el egy kis aktuálpolitika sem, hisz közelednek az európai parlamenti és önkormányzati választások.

Szoboravatással, zenés programokkal, koszorúzással ünnepelte Kecskemét

A leleplezés után a tömeg a forradalmi fiatalokhoz hasonlóan tovább vonult. A következő helyszín az Evangélikus templom bejárata volt, ahol BencsikDávid elszavalta a saját díjnyertes versét Mi városunk, Kecskemét. Melyben szintén múlt, jelen, jövő hármas jelent meg sziporkázó fordulatokban.

Fotó: kecsup.hu

Barta Dóra Harangozó Gyula-díjas művész záróakkordja a Városháza előtt várta a résztvevőket. A gyereksereg itt sem maradhatott el, hisz újabb kórus lépett színpadra. Nem utolsó sorban a Kecskeméti Nemzeti Színház művészei színesítették a programot.

Lezáró momentumként a város elöljárói, a rendvédelmi szervek képviselői és a pártok képviselői is elhelyezték az emlékezés koszorúit a Kossuth szobor előtt.

Fotó: kecsup.hu

- Advertisement -
Exit mobile version