A Nemzeti Pedagógus Kar (NPK) elnöke az ATV Híradónak arról beszélt, úgy tudják, az operatív törzsnél foglalkoznak a „soron kívüli” oltás kérdésével. A pedagógusokat a kritikus foglalkoztatottsági kategóriába sorolják, és az idősek, valamint a krónikus betegek után következhetnek – árulta el Horváth Péter, a szervezet elnöke. Az ATV az Emberi Erőforrások Minisztériumát (Emmi) is kereste, de egyelőre nem kaptak választ.
Kásler Miklós, az Emmi minisztere azonban a tegnapi parlamenti ülésen úgy nyilatkozott: „A tanárok ugyanúgy megkapják az oltást, mint minden más magyar állampolgár, az életkoruk és egészségügyi állapotuknak megfelelően”. A miniszter mondataiból tehát továbbra is úgy tűnik, nem lesz „soron kívüli” oltás az oktatásban.
A Pedagógusok Szakszervezete, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete és a Civil Közoktatási Platform is azt kérte, a tavaszi szünet végéig, vagyis április 7-ig haladéktalanul oltsák be az ezt igénylő oktatási dolgozókat. De nemcsak a tanárok szeretnének oltáshoz jutni, hanem a bölcsődei dolgozók is. A Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete (BDDSZ) mindezt az életbe lépett járványügyi intézkedések, illetve a bölcsődék nyitva tartása miatt szeretné. Eddig azonban nem kaptak hivatalos tájékoztatást arról, tervezi-e ezt a kormány.
Az ATV információi szerint közben a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) már arra a felállásra is készül, ha úgy kellene visszamenni az iskolákba és óvodákba, hogy nem kezdik el a tanárok tömeges oltását. Nagy Erzsébet, a PDSZ országos választmányi tagja elmondta, hogy jogászokkal vizsgálják a munkamegtagadás lehetőségét.