Idén újra nekünk ajánlhatod fel az adód 1 százalékát!

5 éves lesz a KecsUP március 28-án! 5 éve nyújtunk tá­jé­ko­zó­dá­si pontot a hétköznapokban. Célunk nemcsak füg­get­len­nek lenni, de a leghitelesebb, legmegbízhatóbb és leg­ma­ga­sabb minőségű újságot készíteni a városban. Egy olyan szabad és gondosan szerkesztett platformot, amit minden város megirigyelne.

2023. óta nekünk is felajánlhatod adód 1%-át. Ne hagyd az államkasszában ezt a pénzt, rendelkezz róla, hogy a vidéki média kapja meg!

Áramlat Alapítvány adószáma: 19235743-1-03

Brutálisan nőtt az egészségügyi intézmények adóssága a beszállítók felé

- Advertisement -

Szerdán fórumot hívtak össze, amin részt vett a Magyar Medikai Gyártók és Szolgáltatók Akkreditált Innovációs Klaszter (MediKlaszter), az Orvostechnikai Szövetség (OSZ), és az Egészségügyi Technológiai és Orvostechnikai Szállítók Egyesülete (ETOSZ). Az utóbbi szervezet igazgatója a tájékoztatón bejelentette: durván egy éve nem fizetnek az egészségügyi intézmények a beszállítóknak.

Az intézmények adóssága szeptemberre elérte a mintegy 100 milliárd forintot, ami lényegesen rosszabb, mint korábban volt: ez a tartozás tavaly ilyenkor 60 milliárd volt. A kintlévőségek finanszírozásához kapcsolódó banki költségek is megnövekedtek, ezek többletteherként további tízmilliárd forint körüli összeggel terheli a beszállítókat.

Többek között az Országos Mozgásszervi Intézetnek is megnehezíti a mindennapjait az eladósodottság, tavaly augusztus végén 83 millió forint adóssága volt, ami idén már 537 millió forintra nőtt.

Dokumentumok szerint az intézménynek már csak készpénz fizetés ellenében szállítanak a gyógyszercégek és étkeztetők, a nővérhiány miatt csak túlórákkal tudják a betegeket ellátni. Olyan súlyos sérülteket gondoznak, akiknek az ellátásához például nővérből is több szükséges az átlagosnál.

A szegénység azon is látszik, hogy megakadtak a képalkotó vizsgálatok, mert nem sikerül megjavíttatni a CT-berendezést. A négy szeptikus műtőből csak kettő működik, és az intézet kómacentruma a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő finanszírozásához sem jut hozzá.

A kialakult helyzetről az Országos Kórházi Főigazgatóság, és az OMINT főigazgatója érdemi választ nem adott.

via Népszava

- Advertisement -
Exit mobile version