Aki a napokban a Kéttemplom közben sétál, teljes valójában elé tárul a felújított Kodály Intézet kolostorépületének hófehér homlokzata az olajfeketére mázolt kovácsoltvas rácsos nyílászárókkal, és a kulcslyukszerű lőréseket máig őrző XV. századi őrtoronnyal. Erre azután került sor, hogy a hónapok óta tartó felújítási munkálatokat követően a vállalkozó levonult az építési területről, és a napokban a gaztól, az elszáradt és beteg tujáktól megtisztították az elburjánzott zsebkendőnyi zöldterületet – ennek megújítása ezután következik.
Az idősebbek emlékezhetnek még rá, hogy utoljára hasonlóra a hetvenes évek közepén került sor, amikor a ferences kolostor körüli 19. században épült bazársort elbontották, s kiszabadították a templomot a kisboltok világából. Ekkor tárták fel az öreg kolostor romjait, ma a helyén a romkert található, amelynek egykori kőfalán belül temető volt – ennek vonalát követte a templom oldalhajói mellett futó egykori boltsor.
És csak remélni tudjuk, hogy a Kerényi József tervezte Művészetek kútja is hamar megújul, és visszanyeri méltó szerepét a Kéttemplom közben, amely valóban a város mediterrán hangulatú barátságos és bensőséges találkozó fóruma lehetne.
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Kodály Intézetének korszerűsítése és bővítése a Modern Városok Program keretében valósul meg 4,2 milliárd forintnyi hazai és európai uniós forrásból.