Idén újra nekünk ajánlhatod fel az adód 1 százalékát!

5 éves lesz a KecsUP március 28-án! 5 éve nyújtunk tá­jé­ko­zó­dá­si pontot a hétköznapokban. Célunk nemcsak füg­get­len­nek lenni, de a leghitelesebb, legmegbízhatóbb és leg­ma­ga­sabb minőségű újságot készíteni a városban. Egy olyan szabad és gondosan szerkesztett platformot, amit minden város megirigyelne.

2023. óta nekünk is felajánlhatod adód 1%-át. Ne hagyd az államkasszában ezt a pénzt, rendelkezz róla, hogy a vidéki média kapja meg!

Áramlat Alapítvány adószáma: 19235743-1-03

Miniszteri utasítás: tilos a tarvágás természetvédelmi területen

- Advertisement -

Az augusztus 4-én megjelent kormányrendelet után – miszerint a gyorsabb fakitermelés érdekében felfüggeszti az eddigi természetvédelmi szabályokat – kedden kijött egy újabb rendelet, aminek értelmében nem végezhető tarvágás az állami tulajdonú

„természetvédelmi, vagy Natura 2000 elsődleges rendeltetésű, őshonos fafajokból álló természetes erdőnek, természetszerű erdőnek, vagy származékerdőnek minősülő természetességi állapotú, az erdőfelújítási kötelezettségre vonatkozó célállományt alapul véve természetes mageredetű erdőfelújításra alkalmas erdőben.”

A korábbi rendelet felfüggesztette a természetvédelmi törvénynek azt a részét, ami eddig biztosította volna, hogy a védett természeti területeken zajló fakitermelésnél olyan természetkímélőbb kitermelési módokat kell alkalmazni, mint a fokozatosan felújító vágás vagy a szálalás, vagyis csak kisebb foltokban vágnak ki fákat.

A sajtóban megjelent hamis feltételezések cáfolataként Nagy István agrárminiszter a Facebookon osztotta meg gondolatait az új rendeletről. A természetvédelmi területeken továbbra is tilos az őshonos fák kivágása. „A fakitermelés szabályozására vonatkozó kormányrendelet kizárólag veszélyhelyzet esetére készült” – írja.

„Magyarország zöld tőkéje nincs veszélyben! #fakenews” – zárja a posztot Nagy.

Schiffer András szintén Facebookon reagált a miniszteri rendeletre, ahogy írja:

„Szép próbálkozás miniszteri utasításban felülírni a veszélyhelyzeti kormányrendeletet: a gond csak az, hogy a favágó állampolgárnak a kormányrendeletet kell betartania, a miniszteri utasítást legfeljebb a főosztályvezetőn lehet számonkérni.”

via 444.hu

- Advertisement -
Exit mobile version