Idén újra nekünk ajánlhatod fel az adód 1 százalékát!

5 éves lesz a KecsUP március 28-án! 5 éve nyújtunk tá­jé­ko­zó­dá­si pontot a hétköznapokban. Célunk nemcsak füg­get­len­nek lenni, de a leghitelesebb, legmegbízhatóbb és leg­ma­ga­sabb minőségű újságot készíteni a városban. Egy olyan szabad és gondosan szerkesztett platformot, amit minden város megirigyelne.

2023. óta nekünk is felajánlhatod adód 1%-át. Ne hagyd az államkasszában ezt a pénzt, rendelkezz róla, hogy a vidéki média kapja meg!

Áramlat Alapítvány adószáma: 19235743-1-03

Felcsúton nőtt a legnagyobb mértékben a tőkejövedelem

- Advertisement -

1800 milliárd forintról 2300 milliárd forintra nőtt a bevallott tőkejövedelmek (például céges osztalékból, befektetésből vagy árfolyamnyereségből származó jövedelmek) nagysága Magyarországon. A települések közt Felcsúton volt a legmagasabb az egy lakosra jutó tőkejövedelem, 14 millió forint.

GKI Gazdaságkutató Zrt. összesítéséből kiderül, hogy 2021-ben 294 ezer magánszemély vallott be tőkejövedelmet, ami 30 ezer fővel több, mint 2020-ban, mégis 10 ezer fővel kevesebb, mint 2019-ben. Az elmúlt évekhez képest jelentősen nőttek a tőkejövedelmek, amely részben a koronavírus-válságot követő tőzsdei fellendülésből, részben a gyors gazdasági helyreállításból fakadt. Harmadrészt azonban a nagyobb osztalékfizetésnek (tőkekivonás) köszönhető.

A tőkejövedelmek közel fele Budapesten (35 százalék) és Pest megyében (16 százalék) keletkezett. Szintén magas volt a súlya Bács-Kiskun megyének (6,2 százalék), míg Nógrád megye egyedüliként volt egy százalék alatti (0,6 százalék). Települési szinten a tőkések legnagyobb része Budapesten és a megyei jogú városokban élt (47 százalék). Ugyanakkor a tőkejövedelmek több mint felét (57 százalékát) Budapest és a megyei jogú városok adták.

Felcsút végzett az első helyen az egy főre jutó tőkejövedelem szempontjából, amely közel 2,5-szerese a 2020-as eredménynek. 1800 lakosra összesen mintegy 25 milliárd forint jut.

via napi.hu

- Advertisement -
Exit mobile version