A Fidesz jóformán stagnált, a DK visszaesett, az áprilisi hónap nagy nyertese pedig a Magyar Kétfarkú Kutya Párt volt – derül ki a Republikon Intézet friss pártpreferencia-kutatásából, aminek eredményeit a Telex tette közzé.
Az április 21-28. között készült telefonos felmérés kapcsán a Republikon fontosnak tartotta leszögezni, hogy a felmérés többek között a pápa budapesti látogatása, a tanár-diák tüntetések eldurvulása, vagy Budaházy György szabadlábra helyezése előtt zajlott.
Áprilisban változatlanul 34 százalékon állt a teljes népesség körébena Fidesz-KDNP támogatottsága. A pártválasztók körében 48 százalék a pártkoalíció támogatottsága, egy százalékponttal magasabb, mint márciusban.
Leginkább a Demokratikus Koalíció támogatottsága változott negatív irányban áprilisban: a teljes népesség körében 2, a pártválasztóknál 3 százalékpontot esett a párt támogatása. A visszaesés oka talán az lehetett a Republikon szerint, hogy Gyurcsány Ferenc és a DK nyíltan támadta az ellenzékiek körében népszerűnek mondható Karácsony Gergely főpolgármestert, és belengette, hogy ellenjelöltet indítana Budapesten.
Áprilisi hónap nyertese a Magyar Kétfarkú Kutya Párt: a teljes népesség körében 1, a pártválasztók körében 2 százalékponttal nőtt a párt támogatottsága, így 4 és 5 százalékon áll. Vagyis a párt most először eléri a parlamenti küszöböt. Fontos figyelembe venni a Republikon szerint azt a visszatérő tapasztalatot, hogy a szavazás napján hajlamos alulszerepelni a párt.
Kis mértékben visszaesett áprilisban a Momentum támogatottsága, 1-1 százalékpontot veszítettek mind a teljes népesség, mind a pártválasztók körében. Jelenleg 5, illetve 7 százalék szavazna a pártra. A Republikon szerint nem kizárt, hogy a következő hónapokban a támogatottságukon meglátszik majd, hogy a momentumos politikusok kifejezetten aktív résztvevői voltak a tanártüntetéseknek és kordonbontásoknak.
A kisebb ellenzéki pártok támogatottsága szintén stagnált, vagy minimális eltérést mutatott:
- Az MSZP továbbra is 3 százalékon áll a teljes népesség, 5 százalékon a pártválasztók között,
- az LMP változatlanul 3, illetve 4 százalékos támogatottsággal bír,
- a Párbeszéd szintén stagnál, 1 és 2 százalékon áll,
- a Jobbik hosszú idő után először minimális, 1-1 százalékpontos erősödéssel 3 és 4 százalékos támogatottságot tudhat magáénak.