A letartóztatás következtében olyan emberek maradtak gyógyszer és segítség nélkül, akik hormonterápia közepén állnak, és életük végéig rászorulnak a készítményekre. Több érintett is arról számolt be, hogy a kiskunhalasi doktornő kulcsszerepet játszott a hazai transzegészségügyben – írta a HVG.
A hírek eleinte arról szóltak, hogy a letartóztatott orvosok a Kiskunhalasi Semmelweis Kórházban illegális nemátalakító műtéteket végeztek titokban – pedig Magyarországon nem illegális az ilyen típusú műtétek végzése. A Kecskeméti Járásbíróság még január végén adott ki egy közleményt, amely szerint elrendelték két vesztegetés elfogadásával gyanúsított orvos letartóztatását.
Nagyon kevés olyan szakember van az országban, aki kifejezetten a transzegészségüggyel foglalkozik – az orvosok és az egészségügyi dolgozók megtagadhatják az ellátást vallási vagy politikai nézetekre hivatkozva.
„Nem akartam elhagyni a családomat, szeretem a gyerekeimet, és emberileg társként tekintek a feleségemre. De amikor elmondtam, felmerült a válás. Onnantól még egy ideig harcoltam, elnyomtam az érzéseimet, de eljutottam arra a pontra, hogy inkább öngyilkos leszek” – mondta a HVG-nek Vivien, aki 15 évvel ezelőtt jött rá, hogy hiába született férfitestbe, nőként élhetne önazonos életet. Ő egyike azoknak, akin a letartóztatott kiskunhalasi doktornő – ahogyan hívja – nemi megerősítő műtétet végzett.
A teljes cikk ITT OLVASHATÓ.