fbpx
2.2 C
Kecskemét
2024. november 21., csütörtök

FRISS HÍREK

A parapetfalra épített korlát biztonságos rögzítése

- Advertisement -

Az építkezések egyik gyakori kérdése, hogy hogyan helyezzünk el biztonságosan korlátot a parapetfalakra. Ez egy kisebb magasságú, vízszigeteléssel ellátott fal, amely gyakran tetők, teraszok vagy erkélyek szélén található. 

 

Kialakításának célja, hogy biztonságot nyújtson, és meggátolja a leesést, így különösen fontos, hogy megfelelően szigetelt és stabil korlátrendszer kerüljön rá, hiszen értelemszerűen senki sem szeretne ilyen okból a híroldalak témájává válni. 

A parapetfalra szerelt korlátok rögzítése speciális megoldásokat igényel. A legnagyobb kihívás a vízszigetelés biztosítása, ha ugyanis a víz a korlátoszlop belsejébe jut, az akár komoly problémákhoz is vezethet.

A biztonságos rögzítés menete

Az RMÁruház kínálatában olyan alkatrészeket és tartozékokat találhatunk, amelyek a rozsdamentes korlátelem biztonságos rögzítéséhez szükségesek. Ha parapetfalra építünk korlátot, az egyik legfontosabb lépés, hogy az oszlopot olyan módon rögzítsük, hogy a belsejébe bejutó víz ne juthasson el a vízszigetelés alá, illetve könnyedén távozhasson. Ennek megoldásához több lépést kell követni.

Az oszloptalp rögzítése a vízzáró rétegen keresztül

A parapetfalon elhelyezett korlátoszlop stabilitása elsősorban az oszloptalp megfelelő rögzítésén múlik. Ezt a talpat közvetlenül a vízzáró rétegen keresztül kell rögzíteni a betonrétegbe, mégpedig lehetőleg vegyidübel alkalmazásával. Ez a rögzítési technika biztosítja, hogy az oszlop erősen rögzüljön, és az időjárás vagy a külső terhelések ne lazítsák meg.

Hasonló cikkünk:  A köhögésről és az okairól, amik a háttérben állhatnak

Vízálló réteg alkalmazása a csavartövek körül

A rögzítést követően az oszloptalpat vízálló anyaggal szükséges kezelni. Ez megakadályozza, hogy a csavarok körül beszivárogjon a víz a vízzáró réteg alá, amely a legfontosabb védvonal a szigetelés számára. Az erre a célra használt kenhető vízzáró anyag könnyen felvihető az oszloptalpra, és biztosítja a csavarok melletti részek vízhatlanságát.

Szivárgásgátló elem az oszlop belsejében

Az oszlop belső terébe olyan szivárgásgátló elemet szükséges elhelyezni, amely blokkolja a víz bejutását a talp alatti területre. Ez az elem extra védelmet nyújt a vízszigetelésnek azáltal, hogy megakadályozza a víz további szivárgását az oszlop belsejében, így biztosítva, hogy az oszlop alatti vízzáró réteg érintetlen maradjon.

Vízkifolyó furat az oszlop alján

Végül, hogy az oszlopba esetlegesen bejutó víz ne okozzon károkat, az oszlop alsó részén egy vízkifolyó furatot kell kialakítani. Ez a kis furat lehetővé teszi, hogy a bejutott víz könnyen kijuthasson, így elkerülve a belső nedvesség felhalmozódását és a víz könnyedén távozhat az oszlopból anélkül, hogy károsítaná a szerkezetet.

Az időjárásnak kitett, kültéri szerkezetek esetében a vízszigetelés hiánya komoly problémákat okozhat. Egy megfelelően rögzített és szigetelt oszlop azonban hosszú évekig megőrzi biztonságos állapotát, ezért fontos a telepítési lépések betartása.

- Advertisement -

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Hírlevél feliratkozás

FELKAPOTTAK

Egy csomó drágítás jöhet Kecskeméten: ha megszavazzák, többet kell majd fizetni a nyugdíjas otthonokért, a gyermekétkeztetésért, az önkormányzati bérlakásokért is

Nagy díjemelés-csomagról szavaz a kecskeméti képviselő-testület november 28-ai ülésén. Az előterjesztések már fent vannak az önkormányzat honlapján, ezeket átnézve...

LEGNÉPSZERŰBB

Juliska néni egymás után kapta az ellenőrzéseket a kispiacon, volt, hogy a földre letett virágai miatt büntették

1986 óta, azaz harmincnyolc éve árusít Bóta Lászlóné Juliska néni a Petőfi Sándor utcai kispiacon, a Fűrészfogasok mellett. Az...