Ha nem az Adriára és nem is a Balatonhoz kirándulnál a nyár hátralevő részében, mert elkerülnéd a tömeget, vagy mert alig maradt szabadnapod, akkor érdemes felkeresni Villánykövesdet és Palkonyát, majd csobbanni egyet Harkányban. Kecskemétre visszajövet pedig gyere a Gemenci erdőn keresztül, ahol a sokáig áthatolhatatlan vadonban egy erdei kisvasút is zakatol. Ha pedig szereted a halat és a Dunában is lógatnád a lábad, akkor remek megálló az érsekcsanádi Révcsárdába.
KecsUP programajánló következik szép hazánkban három napban. Útirány: Kecskemét – Szekszárd – Villánykövesd – Palkonya – Harkány – Gemenc – Érsekcsanád – (Soltvadkerten egy fagyi) – Kecskemét.
Szekszárdon a kávé (is) kiváló
Miután végig vergődtél Kecskeméttől Dunaföldvárig Közép-Európa egyik legrosszabb útján, majd az M6-oson villámgyorsan elérted a szekszárdi borvidéket, ott vár rád A KÁVÉ HÁZA.
Most kivételesen a bor helyett a kávét reklámozzuk, mert ez a hely néhány esztendő alatt kultikus hellyé vált és sikeresen olvadt be a mai minőségi gasztronómiába. A kávéimádóknak az itteni kávé a menedéket, az átölelő szeretetet és a megérkezést jelenti.
Villánykövesd, a pincefalu
Villánykövesd, a baranyai németség egyik legszebb települése a Villányi-hegység északkeleti csücskében fekszik. A „pincefaluban” ötvenhét, egymáshoz szorosan tapadó, védett népi műemlék pince épület áll. Villány méltán híres borászatai (csak a legismertebbek: Gere, Teleki, Sauska, Bock) mellett itt a családi borászatok emelkednek ki, mint a Neumann, a Láng vagy a Wingert. A borászok közvetlenek és kérdezés nélkül invitálnak le a saját pincéjükbe, ahol hosszú történeteket mesélnek.
Villánykövesdet is meghódította a bisztró kultúra. A burger kiváló…
Palkonya
A messziről is jól látható palkonyai piros kupolás templom a magyarországi körtemplomok egyik legszebb példája, amit a Batthyány család építtette 1816-ban.
Palkonya ma is hűen őrzi a XVIII. században betelepített német szőlőművesek építészeti kultúráját. A község legnevezetesebb műemlék együttese a faluvégi domboldalt beborító, 53 présházból álló pincesor.
Kövesdhez hasonlóan itt is a kis és közép méretű családi borászatok dominálnak, a teljesség igénye nélkül Blázsovics Attila, Haraszti János, Zsirai Pince és a Mokos Pincészet.
Harkány
Ha csobbannál és hűsölnél a forró nyári melegben akkor irány Harkány, még azoknak is ajánlott és kellemes élmény, akik nem annyira strandolósok.
A platánok alatt és a banánfák mellett elterülhetsz a pázsiton. Úszhatsz kedvedre a 2 méteres medencében. Gyerekkel csúszhatsz a többszintes élménycsúszdán. A sportolni vágyóknak van: vízi röplabda, aqua-fitnesz, strandröplabda, strandfoci, lengőteke és ping-pong is.
Nem szükséges hűtőtáskányi étellel és itallal sem készülni, ugyanis számtalan bisztró, étterem és büfé közül választhatsz tényleg kedvedre való ételt és italt megfelelő árban. (Jaj de jó lenne, ha a kecskeméti strand ennek legalább csak a felét tudná hozni minőségben.)
Harkány gyógyfürdő is, ahol félig fedett és szabad gyógymedencékben biztosítják a vendégeknek a gyógyulást.
A Gemenci Állami Erdei Vasút visszarepít az időben a dunai dzsungelbe
Az ingoványos területen a vasút volt az egyetlen eszköz a faanyag elszállítására és a vadászterületek megközelítésére. A Gemenci Állami Erdei Vasút visszarepít az időben a dunai dzsungelbe.
Gemenc területén számos dunai holtág és több sziget található. A Gemenci-erdő tanösvényein sétálva az ártér egyedülálló szépségének lehetünk részesei. A vadlesben vaddisznókat, őzeket is láthatunk közvetlen közelről.
Gemenc Bács-Kiskun és Tolna megye népszerű turisztikai célpontja, ahol fontos biológiai kutatások is folynak. Az ország egyik leggazdagabb vadállománya itt található.
Bajai halászlé az érsekcsanádi Révcsárdában
Nincs gyors halászlé. Vagyis ez a jelszó az érsekcsanádi Révcsárdában, ahol előttünk teszik fel a halat főni. Fontos, hogy előre be kell jelentkezni a csárdába, mert különben könnyen lemaradhat a bajai házi gyufatésztás halászléről. És ne hagyjuk ki előételként a haltepertőt.