Idén újra nekünk ajánlhatod fel az adód 1 százalékát!

5 éves lesz a KecsUP március 28-án! 5 éve nyújtunk tá­jé­ko­zó­dá­si pontot a hétköznapokban. Célunk nemcsak füg­get­len­nek lenni, de a leghitelesebb, legmegbízhatóbb és leg­ma­ga­sabb minőségű újságot készíteni a városban. Egy olyan szabad és gondosan szerkesztett platformot, amit minden város megirigyelne.

2023. óta nekünk is felajánlhatod adód 1%-át. Ne hagyd az államkasszában ezt a pénzt, rendelkezz róla, hogy a vidéki média kapja meg!

Áramlat Alapítvány adószáma: 19235743-1-03

Orbán az EU-ból való kilépést akarhatta bejelenteni?

- Advertisement -

A magyar kormány által ellenességnek kijelölt milliárdos üzletember sajnálja, hogy Angela Merkel német kancellár meghajolt a magyar és lengyel zsarolás előtt.

A Project Syndicate oldalára írt ismét egy véleménycikket Soros György. Ebben bírálja az Európai Unió költségvetési megállapodását, amit a német kancellár hozott tető alá, miután sikerült a jogállamisággal kapcsolatos kompromisszumot kötni.

Szerinte Európa egzisztenciális fenyegetéssel néz szembe, amire az EU vezetése rossz választ adott. Orbán Viktor „kleptokratikus rendszere szemtelenül vitatja” az Európai Unió által vallott értékeket. Utóbbi megállapítás véleménye szerint kisebb részben igaz a lengyel kormánypártra, a Jog és Igazságosság kormányára is. Megjegyezte, Angela Merkel óriási nyomás alatt dolgozik és megérti, miért nem akarja, hogy egy másik ország az ő felügyelete alatt jelentse be az Európai Unióból való távozási szándékát.

Merthogy Soros szerint Orbán Viktor állítólag a napokban erre készült, mivel nem engedheti meg magának azt, hogy korrupciójának mértékét leleplezzék.

A jogállamisági kitétel pedig pont erre lett volna alkalmas. A milliárdos megítélése szerint Orbán Viktor rengeteg olyan összeget – köztük uniós forrásokat – lopott el magának, ami a magyar emberek javát kellett volna, hogy szolgálják. Úgy látja, a vétó csak egy blöff volt, amit le kellett volna leplezni, Merkel pedig meghajolt a zsarolás előtt.

Az írásban Magyarországot és Lengyelországot az EU „két szélhámos” tagállamának nevezi, a megállapodást a lehető legrosszabbnak tartja az opciók közül. Az egyezség problémáját három pontban foglalta össze Soros György. Az egyik, hogy az legyengíti a jogállamisági mechanizmust, életbelépése akár két évet is csúszhat, ráadásul ez meghiúsítja az Európai Parlament kifejezett kéréséit is.

Cikkét végül azzal zárja, annyit tehet csak, hogy kifejezze azoknak az embereknek az erkölcsi felháborodását, akik az Európai Unióban, mint az egyetemes és európai értékek védelmezőjeként hittek.

via Népszava

- Advertisement -
Exit mobile version