A kecskeméti Élményfürdő és Csúszdaparkban, tehát a strandon a felnőtt belépőjegy 2022. július 1-től 44 százalékkal kerülhet többe, míg a Kecskeméti Fürdőben egy felnőtt komplett belépőjegy 36 százalékkal, ha a kecskeméti képviselő-testület a holnapi közgyűlésén elfogadja Szemereyné Pataki Klaudia polgármester erre irányuló előterjesztését.
A strandot és a fürdőt üzemeltető városi tulajdonban álló Hírös Sport Kft. felügyelő bizottsága már hetekkel ezelőtt megtárgyalta a jegyáremelésre tett javaslatot. A nagymértékű drágulást az önkormányzat azzal indokolja, hogy
2015. július 1-je óta nem emelték meg a kecskeméti vizeshelyekre szóló belépőket, és az utolsó módosítás óta eltelt 7-8 évben drasztikus ár és béremelkedések mentek végbe országban, így a Fürdő üzemeltetés területén is. Ezért több kismértékű áremelés végrehajtásával nem lehet utolérni az üzemeltetési költségek drasztikus emelkedését.
A jegyáremelést befolyásoló körülmények között felsorolják a dolgozók béreinek megemelését és, hogy a közüzemek árai emelkedtek drasztikusan. Az őrzés-védelem évi 132 millió forinttal, a takarítás 24 millióval, a villamos energia 35 millióval, a gáz 350 millióval, a diákmunka 37 millióval lett drágább. Körülbelül összesen 800 millióval kerül többe a működtetés.
Mindehhez hozzá jön még a Fürdő után fizetendő évi 610 millió forintnyi lízingdíj, ugyanis a 6,5 milliárdból felépült uszoda után 2031-ig kell fizetnie a városnak, hogy azt véglegesen saját birtokba vehessék. A több bevételre tehát több okból is nagy szüksége van a városnak, ahogy annak az okait az Aligha úszhatjuk meg jegyáremelés nélkül a kecskeméti fürdőzést cikkünkben néhány hete már bemutattuk.
A közgyűlés miután megszavazza a jegyáremelést, arra ugyanis nem kevés az esély, hogy a polgármester mögött álló kormánypárti többség kiszavazna, úgy számol a sportcég vezetése, hogy mintegy 180 millió forinttal nő az árbevételük. Ennek az az egyik feltétele, hogy a Covid előtti látogatóknak legalább 70%-a belépőt váltson 2022 második felében.
A jegyáremelésnek van egy sokkal prózaibb oka is, még pedig a vendégelégedettség. Számos panasz érkezett ugyanis a fürdőzőktől, hogy nem volt megfelelő a színvonal, egyesek nem tudnak viselkedni, nincs olyan kiképzett személyzet, akik rendre utasítanák a hangoskodókat, rendetlenkedőket. Hogy kihasználja a Fürdő és a strand bizonyos medencéit arra vonatkozóan is több panasz érkezett, és volt, aki azt rótta fel, hogy fertőzést kapott.
14 év felett felnőtt jegyet kell váltani
Július 1-től megemelnék a felnőtt jegyárakat, bevezetnék, hogy 14 év felett felnőtt jegyárat kelljen fizetni. A gyermekjegy 3-14 éves korig lenne csak érvényes, 3 év alatt ingyenes. A nyugdíjas jegyekre vonatkozóan a mostani átlagosan 18% körüli kedvezményt egységesen 15%-ra csökkentenék, tehát itt is emelés várható. Viszont évente kétszer 15 alkalommal lehetőségük lenne 450 Ft/alkalom térítési díj ellenében igénybe venni a termálfürdőt orvosi javaslatra. Akik eddig a Kecskemét kártyát használták, itt is csökkenés várható, az átlagosan 20 százalékot adó kedvezményt az alap jegyárakhoz képest 10 százalékra vinnék le.
A jegyáremelést követően egyszerűsítenék az érvényben lévő számos jegytípust, többségük megszűnne és újakat alakítanának ki. A 20 és 30 alkalmas bérletet megszüntetnék, kizárólag 10 és 50 alkalmas bérlet terveznek. A családi jegy esetén bevezetnék, hogy kizárólag az egy lakcímen lakó vendégek vehetik azt igénybe, lakcímkártya felmutatásával, maximum 2 felnőtt és 3 gyermek részére. A strandolásnál is jelentős változtatásokra készülnek, például a 17 óra utáni jegyeket megszüntetnék, ahogy a korlátlan csúszdajegyet is.
Miután a holnapi közgyűlésen meghozták az erről szóló döntést vagy esetleg korrekcióra kerülne sor, ezekkel együtt fogjuk megírni.
Kapcsolódó cikkünk:
Aligha úszhatjuk meg jegyáremelés nélkül a kecskeméti fürdőzést