Idén újra nekünk ajánlhatod fel az adód 1 százalékát!

5 éves lesz a KecsUP március 28-án! 5 éve nyújtunk tá­jé­ko­zó­dá­si pontot a hétköznapokban. Célunk nemcsak füg­get­len­nek lenni, de a leghitelesebb, legmegbízhatóbb és leg­ma­ga­sabb minőségű újságot készíteni a városban. Egy olyan szabad és gondosan szerkesztett platformot, amit minden város megirigyelne.

2023. óta nekünk is felajánlhatod adód 1%-át. Ne hagyd az államkasszában ezt a pénzt, rendelkezz róla, hogy a vidéki média kapja meg!

Áramlat Alapítvány adószáma: 19235743-1-03

Szemétgyűjtő gátakkal állítanák meg a romániai úszó hulladékot

- Advertisement -

A román-magyar határ mentén több folyón is szemétgyűjtő gátakat szerelnek fel, ezzel akadályozva meg a vízben úszó hulladék átjutását Magyarországra – számolt be az MTI. A hidrotechnikai berendezéseket a megye határ menti térségében szerelik fel a Berettyó, a Sebes-Körös és a Fekete-Körös egy-egy szakaszán – nyilatkozta a román Agerpres hírügynökségnek Pásztor Sándor, az erdélyi Bihar megye vízügyi igazgatóságának vezetője.

650 ezer eurós nemzetközi finanszírozást szerzett erre a célra a vízügyi hatóság. 2024 decemberéig kell felszerelni az úszó hulladék összegyűjtésére alkalmas berendezéseket. Nagyvárad közelében már alkalmaznak hasonló eszközt, amely nagy mennyiségű hulladékot gyűjt össze – mondta el az igazgató.

A berendezések a part közelébe irányítják a folyón úszó hulladékot, amelyet utána kotrógéppel emelnek ki. Pásztor rámutatott, hogy próbálják orvosolni az emberek iskolázatlansága miatti helyzetet, és megakadályozni, hogy a szemét átjusson Magyarországra, ugyanakkor nem a vízügyi igazgatóság feladata a szemét összegyűjtése. 

A nagyobb baj a Tiszán és a Szamoson van, ugyanis a folyók Beszterce és Kolozsvár környékéről, valamint Ukrajnából is szállítják a szemetet. A Körösök vízgyűjtő medencéjének bihari szakaszát gyakrabban tisztítják, az Éren és a Berettyón is újabb hidrotechnikai berendezéseket terveznek felszerelni.

Romániában évek óta súlyos környezetszennyezést okoz, hogy több tonnányi műanyag palack és faanyag kerül a folyókba, amelynek egy része átjut Magyarországra.

via 24.hu

- Advertisement -
Exit mobile version