Márton András dobos, zeneszerző, valamint Bornai Tibor billentyűs, dalszövegíró és zeneszerző, a KFT (Korlátolt Felelősségű Társaság) Zenekar tagjai voltak az április 9-ei KecsUP Est vendégei. A zeneikonok nosztalgikus történetekkel, megható emlékekkel, régi barátok és zenésztársak megidézésével és mostani hétköznapjaik érdekességeinek elmesélésével szereztek vidám, megérintő perceket a kecskeméti CiVillában összegyűlt nézőseregnek.
A KFT Zenekar oszlopos tagjai ars poeticájukról úgy vallottak, hogy a rock-korszak szülötteiként unták már ezt a stílust, és valami olyat szerettek volna csinálni, ami megkülönbözteti őket a kortárs zenei palettán. Ez pedig be is jött, hiszen humoros, olykor groteszk, sokszor kétértelmű, mégis dallamos zenéjükkel egy csapásra robbantak be a hazai zeneiparba.
Noha korábban már turnéztak az LGT-vel, igazán a 1981-es Táncdalfesztivál után egy váltak ismertté Bábu vagy című dalukkal, annak ellenére, hogy a megmérettetésen nem is kerültek dobogós helyre. Ennek okairól egy érdekes történetet is megosztottak a hallgatósággal. Történt ugyanis, hogy az 1-től 10-ig tartó pontozásba a zsűri belekavarodott (egyeseknél a 10 volt a legjobb helyezés, míg másoknál az 1-es), így mindenki nagy meglepetésére lecsúsztak a dobogós helyekről. Mégsem bánták annyira, hiszen az 5 milliós nézettségnek hála másnapra akkora sztárok lettek, hogy az utcán is leszólították őket autogramért.
A Táncdalfesztivált követő 4 hónapban 200 koncertet, adtak, előfordult, hogy egy nap hármat. Az is többször megesett, hogy amíg az egyik helyszínen zenéltek, a szomszéd településeken elterjedt a híre, és épp, hogy lejöttek a színpadról, már érkezett a meghívás a másik városba. Ők pedig mentek. Mindenhova mentek, ahol örömmel, megértéssel várták őket.
Ahol pedig nem, onnan eljöttek. Így jártak például a Kádár-korszak popcézárjának Erdős Péternek az irodájában is. Erdős a monopol helyzetben lévő Hungaroton menedzsereként szigorú és szubjektív követelményeket állított az elé, hogy kiből lehet befutott zenész, kinek lehet nagylemeze Magyarországon. Szerencsére a KFT karrierjét ez nem érintette.
Hosszú és töretlen pályafutásuk egyik legemlékezetesebb koncertjének az A38 hajó beli fellépésüket említették. A koncert után ugyanis egy meglepetés várta őket a hajó másik részén, ahol a gyermekeikből összeállt „banda” játszotta el a legnagyobb KFT slágereket.
A kötetlen beszélgetés során szóba jöttek a régi cimborák, Laár András felejthetetlen történetei, a mama szilvásgombóca, lottószám-mahinációk, zenei inspirációk és egy üzenet az űrbe. A közönség mindezt lelkesen hallgatta, majd a program végén saját kérdéseiket is feltehették a két művésznek, akik dedikálással és személyes beszélgetéssel zárták a KecsUP Estet.
Kövess továbbra is bennünket, mert hamarosan indul a regisztráció a következő, április 30-ai KecsUP Estünkre, amelynek vendége Sz. Bíró Zoltán Oroszország-kutató lesz.