Mint ismert Kecskemét belvárosába, a Dobó körútra többemeletes parkolóházat- és bevásárlóközpontot húzna fel az Univer. A kecskeméti Városi Civil Kerekasztal – Fenntartható Fejlődés Szakkerekasztal által kiposztolt terv szerint ezért fákat vágnának ki, csökkentenék a meglévő zöldfelületet és a tervezett épület 12 méter magas is lehet. Több civil szervezet adott annak a véleménynek hangot, hogy egy ilyen volumenű beruházásnál nyilvánossá kellene tenni a beruházással kapcsolatos hatástanulmányokat és széleskörű társadalmi párbeszédre lenne szükség.
Az önkormányzat azzal indokolja a parkolóház építését, hogy ezzel enyhülhet a belvárosi parkolási gond. Öveges László főépítész szerint pedig még nőnek is az épület mellett lévő park zöldfelületei.
A parkolóházról több online fórumon folyik vita. Például a Kecskeméti Városszépítő Egyesület csoportjában arról, hogy várhatóan mennyivel fog emelkedni az autók száma a Dobó körúton. Egy a témában tartott előadásra hivatkozva Dr. Nagy Béla településtervező, egyetemi tanár számítása szerint minimum 212 személygépjárművel lehet óránként kalkulálni. Így a parkoló autók száma egy nap alatt körülbelül 2000-re tehető, amiknek az oda- és visszaútjuk 4000 elhaladást jelent a Dobó körúton.
Ezek a számok becsült értékek, mert az önkormányzat és az Univer egyelőre nem tett közzé nyilvánosan elérhető hatástanulmányt arról, hogy a 415 férőhely nagyságúra tervezett többemeletes parkolóház milyen forgalomváltozással járna.
Éppen elült a vita arról, hogy nem lesz barokk kert a Katona József Színház körül és megmaradnak a színház melletti közpark fái, a figyelem máris a Dobó körútra helyeződött át.
A minap a Magyar Kétfarkú Kutya Párt helyezett el táblákat a Domus parkoló környékén, amiken a fák kivágása és a tervezett Univer parkolóház ellen szólnak. Kordik Szabolcs elmondta, hogy a Domus parkoló helyére tervezett parkolóház valójában a plázastop törvény kijátszása. A Dobó körúti lakosokért és az élhető városért cselekszenek és az érdekükben emelik fel a szavukat. Érthetetlen a szándék, hogy mindig a zöldfelület kárára terveznek betonfelületeket. A jelenlegi fák pótlása megoldatlan, tetőkerten pedig lehetetlen. Az egyik legszebb Selyemfenyő értéke a parkban 16 millió forint, a többi japánakác, ostorfa szintén milliós környezeti értékkel bír. Ezért pedig nem hagyják, hogy ezek a városvezetés anyagi-politikai játszmáivá váljanak.