Idén újra nekünk ajánlhatod fel az adód 1 százalékát!

5 éves lesz a KecsUP március 28-án! 5 éve nyújtunk tá­jé­ko­zó­dá­si pontot a hétköznapokban. Célunk nemcsak füg­get­len­nek lenni, de a leghitelesebb, legmegbízhatóbb és leg­ma­ga­sabb minőségű újságot készíteni a városban. Egy olyan szabad és gondosan szerkesztett platformot, amit minden város megirigyelne.

2023. óta nekünk is felajánlhatod adód 1%-át. Ne hagyd az államkasszában ezt a pénzt, rendelkezz róla, hogy a vidéki média kapja meg!

Áramlat Alapítvány adószáma: 19235743-1-03

Gulyás Gergely: Magyarország Ukrajna barátja szeretne lenni

- Advertisement -

Évnyitót tartottak a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Beregszászi Képzési Központjában, ahol Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter is jelen volt. Elmondta, hogy „Magyarország támogatja Kárpátalját, támogatja az itt élőket, támogatja a kárpátaljai magyarságot, az alapvető jogaik biztosítását, a nyelvhasználati jogaik visszaszerzését”.

Gulyás szerint fontos az együttműködés a „magyarok és az ukránok között” ebben a nehéz időszakban – meg is köszönte ennek kapcsán Viktor Mikita kárpátaljai kormányzónak, hogy eljött az eseményre.

A miniszter úgy fogalmazott, hogy Magyarország támogatja Kárpátalját, mindig, mindenkor és mindenhol támogatja az itt élőket, támogatja a kárpátaljai magyarságot, az alapvetői jogaik biztosítását, a nyelvhasználati jogaik visszaszerzését – mindezt azért is, mert a magyar nemzetrészek közül a kárpátaljai közösség van a legnehezebb helyzetben.

Magyarország elítéli az orosz agressziót, elítéli a háború elindításának és területi épségének megsértését – emelte ki Gulyás. Felsorolta, hogy Magyarország mi mindennel segítette a háború kezdete óta Ukrajnát, melynek értéke meghaladta a 35 milliárd forintot.

Gulyás szerint nehezíti a kétoldalú kapcsolatokat a gesztusok egyoldalúsága, szándékos félreértések és a magyar közösség jogait sértő lépések – pedig Magyarország számára fontos a jószomszédi viszony, Ukrajna barátja szeretne lenni.

A miniszter hozzátette, hogy miközben Ukrajna alappal sérelmezi a nemzetközi jogra hivatkozva a szuverenitása megsértését, aközben „figyelmen kívül hagyja a területén élő nemzeti kisebbségeket megillető alapvető jogokat és nemzetközi normákat”.

Elmondta, hogy a magyarok kiérdemelték, hogy Ukrajna sajátjaként tekintsen rájuk, és visszaadja nekik mindazt, amit tőlük elvett, mindenekelőtt az anyanyelv szabad használatát mindenütt, de különösen az oktatásban – már csak azért is, mert harcolnak Ukrajna szabadságáért, és az életüket áldozzák az országért.

via HVG

- Advertisement -
Exit mobile version