Kacsóh Pongrác János vitéz ütemes toborzó dalával nyitották meg a Városházán az idei Városi Civil Fórumot, amelynek hallatán a jelenlévőkben olyan érzés támadhatott, mintha a daljátékkal is érzékeltetni akarták volna a kecskeméti civilek elmúlt évben mutatott aktivitását.
Minden évben ilyenkor több mint 120-130 helyi civil szervezet képviselői gyűlnek össze, akik számot adnak a sport, a kultúra, a környezeti fenntarthatóság, az innováció, a szociális-és egészségügy terén, valamint a nyugdíjasokat érintő, önként vállalt és elvégzett feladataikról. Ezt követően érdeklődés szerint úgynevezett civil szakkerekasztalokat hoznak létre, amelynek feltétele, hogy minimum négy egyesület együttműködjön. Maguk közül egy, legfeljebb két főt választanak, akik delegáltként vesznek részt a szakkerekasztalok ernyőszervezete, a Városi Civil Szakkerekasztal (VCK) havi ülésén. A VCK új, soros elnökét néhány héten belül választják meg.
A délelőtt 9 órakor kezdődő programra a Városháza impozáns díszterme megtelt, ugyan Lévai Jánosné civil ügyekért felelős kormánypárti tanácsnok a köszöntő beszédében megjegyezte azt, hogy kevés fiatalt látott az egybegyűltek között. Kiemelte a képviselő, hogy civilnek lenni annyit jelent, mint önkéntesként dolgozni a közjóért. A kecskeméti civilek a város egész életének szinte minden területén ma már jelen vannak, akik a kultúra, a sport, a szociális, az oktatás és a nyugdíjas programokban nyújtanak elengedhetetlen segítséget – mondta a politikus.
A Városi Civil Kerekasztal nevében Laczkó-Zsámboki Angéla köszöntette az önkénteseket. „Nem a szavak, inkább a tettek embere vagyok” – kezdte beszédét a soros elnök, aki a napokban jelentette be, hogy jelölteti magát a Fidesz színében a júniusi önkormányzati választáson (az eseményen egyébként nem láttunk ellenzéki képviselőket, a kormánypárti képviselők és képviselő-jelöltek közült többen is megjelentek, de a köszöntők után jórészt távoztak).
Laczkó-Zsámboki Angéla értékelte a VCK elmúlt évét, ennek során kitért arra is, hogy a kerekasztalok képviselői tizenegyszer tanácskoztak. Megköszönte az önkormányzat támogatását, és a helyi civil szférát képviselő, számos egyesületnek nyújtott segítséget. Hozzátette: az elmúlt évekhez hasonlóan idén is megrendezik a kecskeméti civilek közös ünnepét, a Civil Fórum eseményét.
Ezután került sor a civil szakkerekasztalok – az egészségügyi, a fenntartható fejlődés, az innovációs, a közművelődési és ismeretterjesztési, a kulturális, a szociális és a nyugdíjas – éves programjának ismertetésére. A fórum az új szakkerekasztalok megalakulásával ért véget.