Mi miatt aggódunk leginkább? Persze nem csak mi, magyarok, hanem más országok polgárai is. Az Ipsos áprilisban is elkészítette szokásos nemzetközi felmérését ebben a kérdésben.
Januárban globálisan az emberek 59 százaléka vélte úgy, hogy rosszul haladnak a dolgok az országában, áprilisra romlott ez az arány 62 százalékra. Év elején a magyarok 78 százaléka gondolkodott így, tavasszal már honfitársaink 83 százaléka mondta azt, hogy rosszul mennek a dolgok Magyarországon.
43 százaléka volt pesszimista januárban, míg áprilisban már 59 százalék, az egész világon pedig saját országuk teljesítményéről csak a peruiak vannak rosszabb véleménnyel.
A gazdasági helyzettel kapcsolatos attitűdök esetében az összes megkérdezett országban átlagosan 38 százalék vélte úgy, hogy gazdasági szempontból jól áll az országa. Magyarországon áprilisban a lakosság mindössze 17 százaléka látta úgy, hogy jól áll a gazdaság, ez a hibahatárt meghaladó, 7 százalékpontos esés a januári eredményhez képest.
Hazánk ezzel az eredménnyel hátulról a harmadik helyet foglalja el az országok rangsorában.
A kutatásban az egyes területeket külön is vizsgálta az Ipsos, amelyből nyolcnak az adatait tették közzé. Ezek közül a korrupció aggasztja leginkább a magyarokat, a megkérdezettek 44 százalék említette ezt, majd ezt követi a szegénység és az infláció.
via 24.hu