A bolti eladó állások keltették fel az érdeklődésünket? Mielőtt bárhol is elhelyezkednénk, mindenképp informálódjunk, hogy pontosan mit is takar az adott munkakör. Mai cikkünkben próbálunk ehhez némi segítséget nyújtani.
Például ha az északkeleti régióban keresünk munkát, eladó állás a debrecenallas.hu lapon biztosan kínálkozik. Itt a kereskedelem, értékesítés kategóriára szűrve töltődnek be az álláslehetőségek.
Nézzük meg, hogy bolti eladóként mi mindennel kell foglalkozunk, milyen végzettség, szakképzettség szükséges ehhez a munkához!
Mi a bolti eladó feladata?
A bolti eladó a különféle árucikkek eladásáért felel oly módon, hogy kiszolgálja a vevők igényeit, válaszol a kérdéseikre, reagál a kéréseikre. Vagyis feladatkörébe tartozik a vásárlókkal való kapcsolattartás: köszöntés, informálás, panaszkezelés, kiszolgálás. De az áruátvétel, kicsomagolás, polcok feltöltése, raktározás és leltározás is a feladata. Sokszor a pénztárkezelés is hozzátartozik.
Szaktudás és előzékeny stílus
Egy jó bolti eladó alaposan ismeri az általa kínált árucikkeket. Emellett stílusosan kommunikál a vásárlókkal, előzékeny, barátságos és empatikus. Ezek együttesen nemcsak a sikeres értékesítést támogatják, hanem az adott üzlet, cég brandjét is építik. Milyen tulajdonságok szolgálnak előnyére egy eladónak?
- Egyrészt a kereskedői véna kincset ér.
- Másrészt fontos a strapabírás és a kitartás, elhivatottság.
- A megbízhatóság, pontosság, precízség elengedhetetlen.
- Ha több feladatra tud egyszerre koncentrálni, az nagy előny.
Hogyan pályázzunk meg egy nyitott pozíciót?
Ha megtaláltuk az ideális állást például a debrecenallas.hu oldalon, akkor CV-vel és motivációs levéllel jelentkezzünk rá! Fontos, hogy mindegyik naprakész legyen, és ne sablondokumentumot nyújtsunk be. Domborítsuk ki bennük a szaktudásunkat, képességeinket, rátermettségünket. Mutassuk meg a leendő munkáltatónknak, hogy miért mi vagyunk az ideális jelöltek az adott pozícióra!
Mit tartalmazzon az önéletrajz?
Egy aktuális, jó minőségű profilkép mellett az elérhetőségeket mindenképp szerkesszük bele a készülő CV-be. Tanulmányok, szakmai tapasztalat, készségek és képességek szerepeljenek benne, de a nyelvtudásunkról is írjunk, valamint a hobbinkról. Ne feledkezzünk el a karriercél meghatározásáról sem!
Milyen egy jó motivációs levél?
Egy motivációs levél tulajdonképpen gyakorlati oldalról támasztja alá azt, amit az önéletrajzban leírtunk. Itt beszélhetünk arról, hogy miért pályázzuk meg az adott munkakört és milyen releváns tapasztalattal rendelkezünk. Keltsük fel a figyelmet úgy, hogy garantáltan bekerüljünk az interjúalanyok közé!
Az interjúra készüljünk fel alaposan, legyünk megnyerőek mind az öltözetünkkel, mind a kompetenciáinkkal! Így jó eséllyel lehetünk a kiválasztottak között.
(X)