16 C
Kecskemét
2025. április 15., kedd

FRISS HÍREK

Tárgyalta a Szabályozási Bizottság Szamler László kormánypárti képviselő vagyonnyilatkozati eljárását

- Advertisement -

Minden titkos: a Szabályozási Bizottság zárt ülésén bontották ki a Szamler László Fidesz-KDNP-s önkormányzati képviselő által korábban lepecsételt borítékban leadott, eddig páncélszekrényben őrzött iratokat, amelyeket csak a bizottság tagjai tekinthettek meg, majd készült egy zárt jegyzőkönyv és egy jelentés-tervezet, amelynek tartalma szintén nem nyilvános.

Mint megírtuk, a KecsUP Hírek olvasója felhívta a figyelmünket egy, a város hivatalos honlapján közzétett árverési hirdetményre, amelyben Szamler László Fidesz-KDNP-s önkormányzati képviselő 637 négyzetméteres külterületi, gyümölcsös művelési ág besorolású ingatlanját hirdették meg licitre (210 ezer forint becsértékkel) – csakhogy ezt a földet a képviselő se a korábbi, se a legújabb vagyonnyilatkozatában nem tüntette fel. A végrehajtást az MKK Magyar Követeléskezelő Zrt, az EOS Faktor Zrt. és az Inhold Zrt. kérte, összesen 12,3 millió forint kölcsönösszeg, egyéb pénzkövetelés jogcímén.

A Szövetség a Hírös Városért Egyesület közgyűlési frakciója február 5-én nyílt levelet tett közzé, felszólítva a kormánypárti képviselőt, hogy február 10-ig „egyértelműen adjon számot a nyilvánosságnak a vagyoni helyzetével kapcsolatban felmerült kérdésekről”, majd miután nem kaptak választ, február 12-én közölték, vagyonnyilatkozati eljárást kezdeményeztek a kormánypárti képviselő ellen.

Az ügyet április 15-én, kedden rendkívüli és zárt ülésén tárgyalta a Szabályozási Bizottság – mint dr. Tóth Szilárd elnöktől (Szövetség) megtudtuk, utóbbira, mármint a nyilvánosság kizárására a vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettség teljesítésével kapcsolatos eljárásokról szóló szabályzatuk értelmében volt szükség.

Tóth Szilárd elmondta, a bizottság korábbi rendes ülésén felhívta Szamler Lászlót, hogy vagyonnyilatkozatával kapcsolatban adjon meg pontosító adatokat, és nyilatkozzon egyes kérdésekben. Ezt Szamler László – posztja szerint – április 3-án meg is tette, az általa Tóth Szilárdnak leadott iratokat lepecsételt borítékban, azt pedig páncélszekrényben őrizték a Városházán.

Az iratok átadását követően tizenöt napon belül kellett összeülnie a bizottságnak, ez tehát meg is történt határidőn belül.

A dokumentumok tartalmát Tóth Szilárd ismertette, és a bizottság jelenlévő tagjai – de csak ők – tekinthették meg. Szamler László egy levélben fejtette ki nyilatkozatát, de mint a bizottság elnökétől megtudtuk, ennek tartalma sem publikus. Az ülésen egyébként tanácskozási joggal részt vehettek és kérdéseket tehettek fel önkormányzati képviselők, az elhangzottakat jegyzőkönyvben rögzítették, amelynek tartalma – az eddigiek fényében nem meglepő módon – szintén zárt.

A bizottság a végén elfogadott egy jelentés-tervezet – szintén titkos -, ezt pedig majd a képviselő-testület elé fogják terjeszteni. Tóth Szilárd azt nyilatkozta a KecsUP Híreknek, a közgyűlés is zárt ülésen dönt majd a vagyonnyilatkozati eljárás során hozott jelentés-tervezetről, várhatóan májusban – bár mi erre vonatkozóan nem találtunk kitételt a szabályok között, mert az csak annyit mond ki, hogy „az eljárás eredményéről a Szabályozási Bizottság a soron következő ülésen tájékoztatja a közgyűlést”.

Az ügy a február 20-ai közgyűlésen is előkerült annak kapcsán, hogy Siposné Bodrozsán Alexandra ellenzéki politikus (Szövetség) indítványozta a képviselői vagyonnyilatkozatok nyilvánosságra hozatalát. Az erről a napirendi pontról és az ennek kapcsán kibontakozott vitáról szóló részletes cikkünk itt olvasható, ebből annyit emelnénk ki, hogy Leviczky Cirill (Fidesz-KDNP) kijelentette, hogy sem neki, sem frakciótársainak nincs takargatnivalója, és szerinte Szamler Lászlót indokolatlanul keverték bele az ügybe. Azt mondta, ha a Szövetség megkereste és megkérdezte volna képviselőtársát, válaszolt volna, ehelyett azonban az ellenzéki frakció nyílt levélben kezdeményezett ellene vizsgálatot.

Hasonló cikkünk:  Vallási és politikai csörte alakult ki Kecskemét új testvérvárosának kapcsán

Siposné Bodrozsán Alexandra viszont jelezte, hogy igenis küldtek Szamler Lászlónak megkeresést, hogy tisztázza magát, a kérdéseket megtalálhatta a postaládájában, a személyes és a hivatalos e-mail fiókjában egyaránt, és csak ezután indítottak ellene vizsgálatot.

A KecsUP Hírek egyébként még január 28-án emailben megkereste Szamler Lászlót három, szerintünk könnyen megválaszolható kérdéssel – miért nem tüntette fel vagyonnyilatkozataiban az érintett ingatlant, milyen tartozás, adósság miatt kerül sor az árverésre, köztartozása van-e jelenleg? -, egy hétig nem kaptunk választ, akkor írtuk meg első cikkünket a témában.

„Én azt gondolom, hogy nyílt leveleken keresztül és a médián keresztül feltett kérdésekre nekem nem kell válaszolnom. Ha engem megkérdez valaki akár itt a közgyűlésben, akár a bizottsági üléseken, a folyosón, hogy te figyelj, ez hogy volt, én elmondom. És ugyanazt fogom elmondani a bizottság előtt is, bármi olyan kérdés felmerül, amely akár a vagyonnyilatkozatommal vagy a képviselői munkámmal kapcsolatos. Igen, kaptam nyílt levelet. Egy provokáció. És innentől kezdve úgy döntöttem, hogy csak és kizárólag a szabályozási bizottságnak vagyok hajlandó bármiféle olyan kérdésére válaszolni, ami ezzel kapcsolatos, mert én azt a bizottságot tartom legitimnek, hogy ebben a kérdésben eljárjon” – fejtette ki Szamler László a közgyűlésen. Majd válaszolt a Szövetség által felvetett hiányosságokra.

  • Szavai szerint az egyéni vállalkozását azért nem írta bele a legújabb vagyonnyilatkozatába, mert nem volt bevétele 2024-ben és 2025-ben sem tervez, de a vállalkozását nem hajlandó visszaadni, mert nincs ilyen kötelezettsége.
  • A gyümölcsössel kapcsolatban pedig a következő magyarázatot adta: 2015 előtt az összes matkópusztai gyümölcsösét eladta kényszerűségből, ugyanis akkoriban bedőlt egy bankhitele, és a földeladásból származó bevételeit hiteltörlesztésre használta fel. „Ez a kis földdarab nem került átírásra annak idején. Időközben meghalt az idős házaspár, akinek ez eladásra került. Én ezt onnan tudtam meg, hogy a végrehajtótól kaptam egy papírt, hogy végrehajtás alá vették a birtokot, ami szerintem már nem az enyém” – mondta Szamler László, kijelentve: végig úgy gondolta, hogy a gyümölcsöshöz az elhunyt vevők örököseinek van joguk.
- Advertisement -

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Hírlevél feliratkozás

FELKAPOTTAK

Bizottsági, majd közgyűlési csörte után dőlt el, hogy megvehet a kormánypárti képviselő cége három önkormányzati ingatlant

Még 2024 decemberében nyilvános pályázatot írt ki az önkormányzat nyolc városi tulajdonú - rossz állapotban lévő - ingatlan értékesítésére....

LEGNÉPSZERŰBB

Juliska néni egymás után kapta az ellenőrzéseket a kispiacon, volt, hogy a földre letett virágai miatt büntették

1986 óta, azaz harmincnyolc éve árusít Bóta Lászlóné Juliska néni a Petőfi Sándor utcai kispiacon, a Fűrészfogasok mellett. Az...