fbpx

FRISS HÍREK

Az angoltáborok ára is emelkedik

- Advertisement -

2022-ben még drágább az életünk. De mennyi az annyi, különösen, ha a nyári táborokról – és az angoltáborokról – van szó?

Az infláció a nyári táborokat is elérte. Mennyivel kerül többe 2022-ben egy egyhetes gyerektábor, mint tavaly? Erről nyilatkoztak bennfentesek.

+10%: maradhat?

Az élelmiszerárak és a szállások árának növekedésével a táboroztatók is emelni kényszerülnek a részvételi díjakon – mivel az infláció nem állt meg, előfordulhat, hogy a már meghirdetett költségeken is módosítanak, hogy ki tudják gazdálkodni az előre nem látott különbözetet. Egyelőre úgy tűnik, átlagosan 10% körüli drágulásra számíthatunk, válasszunk bármilyen tábort.

Több százezer forintba is kerülhet egy hét

Azt, hogy melyik a legnépszerűbb nyári tábor idén, a Táborfigyelő ügyvezetője, Tóth Béla szerint még korai megmondani, az azonban már most látszik, hogy melyik a legdrágább: egy szuperintenzív angol nyelvű nemzetközi tábor, ahol a tanulás mellett a gyerekek megtanulnak többek között lovagolni, amerikai focit játszani, strandröplabdázni és quadot vezetni, és mindezt 5*-os all inclusive ellátással hirdetik – egy egyhetes turnus ára ennek megfelelően 330 ezer forint. A Táborfigyelő gyűjtőoldala alapján látható, hogy ennél olcsóbban is találhatunk nyelvtábort, a díjak többnyire napi 7 és 15 ezer forint között mozognak, a költség pedig leginkább attól függ, hogy napközis vagy ottalvós tábort választunk-e.

Igyekeznek minimálisan terhelni a szülőket

A PEOPLE TEAM (PT) Alapítvány 1991-ben szervezte első táborát, amely egy angoltábor volt, és habár azóta évről évre bővül, illetve változik a témaválaszték, a nyelvi tábor a PT kínálatában állandónak tekinthető. Az egyhetes kecskeméti turnusokra 7 és 17 év közötti gyerekeket várnak.

Hasonló cikkünk:  Luxushotel helyett betontorzót kaptak a szolnokiak

Az egyik PT-s szervező, Palotás Attila „Ater” elmondása alapján igyekeztek minimális mértékben áthárítani a szülőkre az inflációs hatást, így idén 5%-kal drágábban nyaralnak náluk a diákok. Ez a gyakorlatban 41 000, illetve 82 000 forintos részvételi díjat jelent attól függően, hogy milyen táborozási formát választanak a gyerekek – a bejárók azonban a kétágyas szobákban történő elszállásolás kivételével ugyanabban az ellátásban részesülnek, mint a bentlakók, vagyis napi háromszori főétkezés (vegetáriánusokat és ételérzékenyeket is fogadnak), korlátlan zöldség- és gyümölcsfogyasztás, sportpályahasználat, kirándulások, workshopok, versenyek és bulik várnak a jelentkezőkre egy héten át – idén is három turnus választható, a visszatérők, a testvérrel vagy baráttal érkezők ezúttal is kedvezményt kapnak, a legalább 30 fős csoportban regisztrálók pedig jelentős akcióra számíthatnak, ezekről az alapítvány honlapján lehet bővebben olvasni.

A PT-s angoltáborban magyarul nem beszélő tanárok tartják az órákat, amelyek reggel 9 óra körül kezdődnek és 13.30-kor fejeződnek be. A gyerekeket egy szintfelmérő teszt után a tudásuk és a koruk alapján kis csoportokba osztják, ahol beszédközpontú órákon gyakorolják az angol nyelvet, délutánonként pedig szabad programok sorából választhatnak. A hangulatról és a tapasztalatokról a legjobbtabor.hu oldalon megtalálható képek és élménybeszámolók tanúskodnak.

- Advertisement -

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Hírlevél feliratkozás

FELKAPOTTAK

Negyvenöt évet dolgozott a kecskeméti nyugdíjas, mégsem vehet kedvezményes buszbérletet

Múlt hét szerdán beszámoltunk róla, hogy helyi civil aktivisták szerint nincs minden rendben Kecskemét közösségi közlekedésével, ezért igyekeznek megreformálni a...

LEGNÉPSZERŰBB

Juliska néni egymás után kapta az ellenőrzéseket a kispiacon, volt, hogy a földre letett virágai miatt büntették

1986 óta, azaz harmincnyolc éve árusít Bóta Lászlóné Juliska néni a Petőfi Sándor utcai kispiacon, a Fűrészfogasok mellett. Az...