fbpx

FRISS HÍREK

Kecskeméti szál a Korrupcióellenes Munkacsoportban

- Advertisement -

Olyasvalakit választottak a Korrupcióellenes Munkacsoport alelnökévé, akinek a lakcímére NER-közeli üzletember van bejelentve

Írja címben a Népszava. A szálak pedig Kecskemétre vezetnek – tesszük hozzá. A lap kifejti: Az Integritás Hatóság égisze alatt megalakult a Korrupcióellenes Munkacsoport, amelynek „civil” tagjává és rögtön a testület egyik alelnökévé is választották azt a Várady Szilvia ügyvédet, akinek a lakcímére van bejelentve Várady Zoltán Zsolt NER-közeli üzletember. Ő a Városi Alapkezelő Zrt. (kecskeméti önkormányzati cég) vezérigazgatója. Valamint ő a korábban Mészáros Lőrinc tulajdonolta, mára NER-szuperbankba olvasztott MKB egyik cégének, a Solus Capitalnek a befektetési igazgatója, illetve a MOL Zrt. vagyonkezelőjének az egyik vezetője is. Várady Zoltán Zsoltot 2016-ban ez utóbbi minőségében akarta a bosnyák ügyészség meghallgatni Hernádi Zsolt MOL-vezérrel együtt a bosnyák Energopetrol privatizációja körüli visszaélések gyanújával. A magyar ügyészség azonban elutasította Várady és Hernádi meghallgatását, mondván, hogy amiben a bosnyák ügyészség nyomoz, az Magyarországon nem bűncselekmény.

A Népszava azt írja, hogy többször keresték levélben Várady Szilviát, hogy nem érzi-e személyes érintettségei miatt összeférhetetlennek a pozícióját, ám nem reagált a kérdésekre. Ugyanúgy, ahogyan kedd reggel sem, amikor a munkacsoport alakuló ülésének helyt adó Állami Számvevőszék épülete előtt tettek fel neki kérdést.

Hasonló cikkünk:  Róna Péter, a Jobbik EP-listavezetője tartott fórumot Kecskeméten

A Népszava szerint mindez azért is figyelemre méltó, mert a Korrupcióellenes Munkacsoportot épp az átláthatóság növelése és az uniós jogállamisági aggályok leszerelése érdekében hívták életre. Megjegyzi a lap, hogy az Integritás Hatóság elnöke sem volt beszédesebb, aki eddig nem nyilatkozott még a Népszavának, csak annyit mondott, hogy majd fog.

Az Integritás Hatóságot nem önként hozta létre a magyar kormány, hanem az Európai Unió kényszerítette erre: egyike volt annak a 17, a korrupció és a közpénzégetés visszaszorítását célzó kötelezettségvállalásnak, amiket a Magyarországnak járó uniós források további folyósításához feltételül szabott az Európai Bizottság – írja az Átlátszó.

Már akkoriban voltak olyan vélemények, hogy semmi értelme nem lesz (azon kívül, hogy az EU kipipálhat egy feltételt), ha olyan emberek dolgoznak majd a közpénzégetés figyelésére kényszerből létrehozott szervezetben, akik lazább vagy erősebb szálakkal a NER-hez kötődnek.

- Advertisement -

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Hírlevél feliratkozás

FELKAPOTTAK

Megszűnhet a járóbeteg-ellátás a Honvédkórházban

2025. január 1-jétől már nem lesznek járóbeteg-szakrendelések a Honvédkórházban (Repülőkórházban) - értesült a KecsUP az intézmény jelenlegi és korábbi...

LEGNÉPSZERŰBB

Juliska néni egymás után kapta az ellenőrzéseket a kispiacon, volt, hogy a földre letett virágai miatt büntették

1986 óta, azaz harmincnyolc éve árusít Bóta Lászlóné Juliska néni a Petőfi Sándor utcai kispiacon, a Fűrészfogasok mellett. Az...