Miután a valódi sajtó örömmel vette, hogy végre az általa sokat forszírozott területi adatokat is közölni fogják, valamint az elhunytak nemét, korát és alapbetegségét, hidegzuhanyként érte a jogvédő szervezeteket az, ahogyan az állam ezekről tájékoztatott. Ez a lista van kezdőképünkön homályosítva.
A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) közölte, hogy ahogy most nyilvánosságra hozták az adatokat, az úgy kegyeletsértő. Írták honlapjukon.
Egyben megmutatták, hogy ezt hogy kellett volna helyesen. Vagyis úgy, hogy ne derüljön ki, hogy melyik betegség melyik elhunythoz tartozik.
Lényegében közölték, hogy egy sokak által ismert ember alkoholista volt
A Magyar Hang úgy fogalmazta meg mindezt, hogy „Nagyon, nagyon, nagyon durván jogsértő, amit az operatív törzs tett” Cikkükben, hogy ők ne kövessenek el kegyeletsértést, nem fedik fel kiről van szó, de például a KecsUP nézői is tudhatják, ha figyelték az egyik élő közvetítésünket az esti tapsról. A lap így ír az esetről:
„az, hogy valaki idős korában szív- és érrendszeri betegségben szenved, vagy cukros, szintén magánügy ugyan, de mégsem ugyanaz a kategória, mint amikor egy lényegében közszereplőnek minősülő fiatal férfiról azt közli egy nagyon állami, nagyon hivatalos, nagyon fontos testület, hogy alkoholista volt. Nem közölheti, mert semmi, de semmi közünk nincs hozzá, ennyire durván pedig régen gázoltak bele a személyiségi jogokba.”
Írja a lap arra reagálva, hogy az egyik beteghez odaírták, hogy alkoholos májkárosodása volt. Róla lehet tudni a kora alapján, hogy kicsoda.
Éppen ma írtunk arról, hogy korábban Müller Cecília tisztifőorvos azzal utasította el az ilyen adatokat, hogy azokból be lehetne azonosítani embereket. Erre fel most tehát úgy közöltek adatokat, hogy abból valóban rájuk lehet ismerni. Egyikőjükre mindenképpen. Az adatközlés örvendetes, most sem hisszük másként. Azonban valóban figyelni kellett volna arra, hogy ne lehessen azonosítani senkit ezekből, ha már ez volt a félelmük.