55 saját készítésű lekvárral neveztek az érdeklődők a térségi lekvárversenyre, amelyet az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület hetedszer hirdetett meg. A jelentkezéseket három kategóriában fogadták: hagyományos, vegyes gyümölcs és különleges, kreatív lekvár.
Kecskemét mellett Jakabszállásról, Orgoványról, Kunbaracsról, Lajosmizséről, Fülöpjakabról, Nagykőrösről és Kiskunfélegyházáról is voltak jelentkezők. A legtöbb nevezés 33 üveggel Kecskemétről érkezett.
A szakmai zsűrizés augusztus 11-én zajlott, amelyen Kujáni Lászlóné, a Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara Bács-Kiskun Megyei területi szervezetének elnöke, a zsűri elnöke és Daragó Dénes élelmiszer-biztonsági, technológiai szakember kóstolta és minősítette a lekvárokat ízük, illatuk, megjelenésük és egyediségük alapján.
A szakmai zsűri kiválasztotta „Kecskemét és térsége lekvárját”, a nyertes lekvár készítőjének jutalma egy befőzőautomata.
Mint az egyesülettől megtudtuk, évről évre egyre szebb és ízlésesebb küllemmel nevezik be lekvárjaikat a háziasszonyok, ezért ebben az évben csomagolás különdíjjal is jutalmaztak egy versenyzőt. A zsűri véleménye szerint a beküldött termékek színvonala egyre javul, mind a beltartalom, mind pedig a csomagolás tekintetében. A jelölés majdnem minden esetben korrekt, feltüntetik a megnevezést és az összetevőket. A zsűrizést követően a lekvárokat a közönség is megkóstolhatta a tanyai termék piacon, erről a Kecsup is beszámolt.
Hagyományos ízű lekvárok és vegyes gyümölcslekvárok kategóriában is a kecskeméti Kalán Teréz lett az első, előbbiben cseresznye, utóbbiban rebarbara-őszibarack lekvárjával. A különleges, kreatív kategória győztese Kunbaracsról Lőrincz Edit, bazsalikomos szamóca lekvárjával. Csomagolás különdíjban részesült Rigó-Szász Nóra Fülöpjakabról. A „Kecskemét és térsége lekvárja” címet szamóca lekvárjával a kecskeméti Borzák Csilla nyerte.