A Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház posztjában többek között arról ír, hogy együttműködnek a Honvédkórházzal a szakrendelések átszervezése során. A bejegyzésnél betiltották a kommentelést. Pedig a cél nemes, a hivatalos közlemény szerint az, hogy „a járóbeteg-ellátás még gördülékenyebben működjön, a várakozási idők csökkenjenek, és a szakellátások minden páciens számára elérhetők maradjanak”.
„A Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház folyamatosan dolgozik azon, hogy a járóbeteg-szakellátás a megváltozott körülmények között is zavartalanul működjön, és a betegek számára a lehető legjobb ellátást biztosítsa. Az átállás minél zavartalanabb megszervezése érdekében az MH Egészségügyi Központ kecskeméti telephelyével is egyeztettünk, hogy a közfinanszírozott járóbeteg-szakellátás szolgáltatásokat a lakosság számára zavartalanul, a betegek érdekeit szem előtt tartva, összehangolt működéssel biztosítsuk” – áll a megyei kórház február 14-ei posztjában.
Akit zavarnak a szóismétlések, annak biztosan feltűnt, hogy két mondaton belül háromszor használták a zavartalan kifejezést – illetve toldalékkal ellátott alakját. Remélhetőleg tényleg minden úgy megy, mint a karikacsapás, bár ha ez így van, akkor furcsa, miért kellett a bejegyzésnél korlátozni a kommentelést.
De vissza a hivatalos tájékoztatáshoz! Azt is írják, hogy az együttműködés keretében „a szakrendelések átszervezése folyamatban van”, mégpedig azzal a céllal, hogy a szakrendelések „elérhetősége biztosított legyen minden páciens számára, a betegutak átláthatóbbá váljanak, és az ellátás színvonala tovább emelkedjen”.
Kitérnek arra is, hogy a megnövekedett betegforgalom miatt bővítették egyes szakrendelések kapacitását, valamint folyamatosan dolgoznak „az erőforrások – humán és technikai oldalon egyaránt – biztosításán”. Itt persze felvetődik a kérdés, valóban megfelelően elő volt-e készítve ez a projekt, ha még most kell foglalkozni „az erőforrások biztosításával”, mikor már 2024 tavaszán tudott volt, hogy a Honvédkórházban 2025 januárjától megszüntetik a járóbeteg szakellátást (a KecsUP ezt még 2024 májusában megírta).
„Az önkormányzat támogatásával és a rendelkezésre álló szakmai erőforrások bevonásával a célunk, hogy a járóbeteg-ellátás még gördülékenyebben működjön, a várakozási idők csökkenjenek, és a szakellátások minden páciens számára elérhetők maradjanak. Célunk, hogy mind a város, mind a vármegye lakosai összehangolt, betegközpontú és hatékony, magas színvonalú egészségügyi szolgáltatásban részesüljenek” – hangsúlyozzák, hozzátéve, hogy a szakrendeléseket érintő változásokról folyamatosan tájékoztatják majd a lakosságot.
Az előzmények
20 ezer főt érint Kecskeméten a változtatás, amely 2025. január 1-jén lépett életbe és amelyről hivatalos tájékoztatást csak utólag – cikkünk megjelenése után – adtak: a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ kecskeméti telephelye, a Honvédkórház a Belügyminisztérium kezdeményezésére átadta a közfinanszírozott egészségügyi ellátást a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház részére. 2025-től az intézmény csak a Magyar Honvédség állománya részére nyújthat járóbeteg szakellátást.
Mindez a Széchenyiváros felnőtt lakosságának, valamint a szakrendelésre eddig ide járó rendőrök, tűzoltók, bv-sek és közeli hozzátartozóik egészségügyi ellátásában is változást jelent.
Várjuk olvasóink véleményét, észrevételeit, információit is a szerkesztoseg@kecsup.hu email címre, írják meg, mennyire megy zavartalanul az átállás!
Már át is adta a járóbeteg szakellátást a Honvédkórház a megyei kórháznak