A mentőfeljárót fémoszlopokkal, míg a rendelőintézethez felvezető gyalogos feljárót egyelőre fagerendákkal támasztották alá. Elég nagy foltokban kilátszik a vasbetonszerkezet.
Olvasónk szólt a minap, hogy érdemes lenne megnéznünk a kecskeméti kórház – hivatalos nevén a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház – mentőfeljáróját, amit nemrég aládúcoltak.
Bementünk, és valóban azt láttuk, hogy a feljáró számos ponton fémoszlopokkal-és gerendákkal van megtámasztva és hogy jó nagy foltokban kilátszódnak a vasbetonszerkezet vasrúdjai. Több helyen háló van erősítve közvetlenül a feljáró aljához, vélhetően azért, hogy az esetlegesen lepotyogó törmelékdarabok ne okozzanak sérülést az embereknek és kárt a hídszerkezet alatt parkoló autókban.
A fémoszlopok alját a parkolóházakban megszokott fémkorlátok védik, nehogy az autók kárt tegyenek bennük és véletlenül kidöntsék őket.
Ahogy körbefotóztuk a mentőfeljárót, akkor vettük észre, hogy két munkás azon szorgoskodik, hogy veszélyt jelző sárga-fekete szalaggal tekerje körbe a rendelőintézet gyalogos-feljáróját alátámasztó fagerendákat. Mert a jelek szerint ez a feljáró is olyan állapotban van, hogy szükség volt a megerősítésére. Egyelőre még faszerkezettel dúcolták alá, itt is több foltban hiányzik a vakolat és kilátszik a vasbeton-szerkezet. Elég szűkös egyébként ez az átjáró, óvatosan kell hajtani a sofőröknek.
Hétfőn délelőtt megkerestük a kórházat, és érdeklődtünk többek között arról, mikor és miért kellett alátámasztani a mentő-és gyalogos feljárót, készült-e róluk felmérés, statikai vizsgálat, milyen állapotban vannak, mekkora a gond? Megkérdeztük azt is, mikor van esély a feljárók felújítására, mennyibe kerülne ez, van-e a munkára forrása az intézménynek, vagy pályáznia kell?
Választ egyelőre nem kaptunk, ha ez megváltozik, visszatérünk a témára.
Egy biztos, a kórház honlapja szerint több mint két évtizede újították fel a mentőfeljárót, „2002-ben befejeződött a teljes rekonstrukciója” (a Nyíri úti kórháztömböt 1980 decemberében adták át).