Megváltozott a szakrendelések igénybevételének és időpontfoglalásának rendje a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház minden telephelyén, így Kecskeméten (és Kalocsán és Kiskunfélegyházán is). A szakrendelésekre kizárólag előzetes telefonos vagy személyes időpontfoglalás után lehet menni, emellett fontos változás, hogy bevezették a sorszámhúzást a betegfelvétel előtt. Olvasóinkat arra biztatjuk, hogy írják meg tapasztalataikat az új rendszerrel kapcsolatban!
A kórház közlése szerint a sorszámhúzó automata használata minden járóbeteg-szakellátás igénybevétele előtt, érkezéskor kötelező – akár rendelésre érkezünk, akár időpontfoglalásért, – és még az úgynevezett betegfelvételi pontok felkeresése előtt.
Az intézmény honlapján közzétett tájékoztatásban kifejtik: az Országos Kórházi Főigazgatóság koordinálásával az egész országban bevezetik a Járóbeteg Irányítási Rendszert (JIR). Az új időpontfoglaló és behívó rendszer célja, hogy a betegeknek minél kevesebbet kelljen várakozniuk a rendelőben, segíti a jobb szervezettséget és a hatékonyságot, így az időpont egyeztetéssel nem az orvosnak vagy a szakasszisztensnek kell foglalkoznia, a gyógyításra koncentrálhatnak.
Fontosabb tudnivalók:
- A járóbeteg szakrendelések többségére kizárólag előzetes időpontfoglalás után lehet érkezni, és ugyanez érvényes a nem beutaló köteles szakrendelésekre és a kontroll vizsgálatokra is.
- Időpontot foglalni munkanapokon, munkaidőben lehet személyesen vagy telefonon a betegfelvételi pontokon. A kecskeméti kórházban összesen 15 ilyen pont van, ezek itt találhatók (telefonszámokkal együtt).
- Emellett a háziorvos is jogosult időpont kérésre az EESZT-t használva, hamarosan pedig minden felhasználó saját maga is foglalhat majd időpontot az EgészségAblak applikáción keresztül.
- A kórház kéri, hogy a betegek délután próbáljanak meg előjegyzést kérni (13.00 óra és 16.00 óra között), mert a telefonvonalak a délelőtti órákban terheltek.
- A gyors és hatékony időpontkéréshez mindenképpen érdemes készülni a következő adatokkal, hogy ezeket azonnal rögzíteni tudják:
– TAJ szám
– orvosi beutaló (amennyiben beutaló köteles az adott szakrendelés)
– elérhetőség (telefonszám vagy e-mail). - Az új rendszerben elsőként nem a rendelésre vagy a betegfelvételi pontokhoz kell menni, hanem az újonnan kihelyezett sorszámkiadó automata egyikéből kell sorszámot húzni, ahogyan ez a bankok és kormányablakok esetében is működik.
- A kinyomtatott sorszám alatti tájékoztatón megtalálható, hogy a páciens a betegfelvételi irodához (BFI) vagy a szakrendeléshez mehet.
- Itt a kihelyezett beteghívó kijelzőket (TV-ket) kell figyelni, és amikor valakinek a sorszáma megjelenik a monitoron, akkor mehet a kijelzőn szintén jelzett ajtóhoz vagy ablakhoz. (pl. BFI-1)
- A betegfelvételi pontokon történik az adategyeztetés a vizsgálatok előtt, ezek alapján jelennek meg a beteg adatai a rendszerben és tudják vizsgálatra behívni. Itt minden esetben szükség van az okmányok bemutatására (TAJ kártya, személyi igazolvány, lakcímkártya, beutaló). Ezek hiányában az adategyeztetés nem végezhető el, így a vizsgálatra sem fogják behívni a beteget.
- A kórház kéri a pácienseket, az adott napon a foglalt időpontnál hamarabb érkezzenek meg, hogy jusson idő a betegfelvételi ponton az adategyeztetésre. Arra is felhívták a figyelmet, hogy a betegfelvételi pontokon az érkezési sorrendtől eltérő behívás is előfordulhat.
- Ezt követően lehet felkeresni a rendelőt. A telefonon foglalt időpont esetében a rendelő emelete és ajtószáma leolvasható a gépből kapott sorszámról, de a kórház munkatársai is adnak felvilágosítást, és a bejáratok közelében elhelyezett rendelési idő kijelzőkön (TV-n) is megkereshetik, hol találják az adott rendelőt.
- Aki egy napon több szakrendelést is igénybe vesz, vagy további vizsgálatra, ellátásra utalják (pl. röntgen), az eredeti sorszámával fogják behívni a következő rendelésre/vizsgálatra. Azaz új sorszám húzása nem szükséges!
- A rendszer próbaüzemmel indul, előfordulhatnak technikai problémák is. A kórház köszöni a megértést és a türelmet.
Ha van már tapasztalata az új rendszerrel kapcsolatban, és megosztaná a KecsUP szerkesztőségével, várjuk levelét a szerkesztoseg@kecsup.hu címre.