Ungár Péter LMP-s országgyűlési képviselő kedden L. Simon Lászlót faggatta a kirúgásáról egy nyilvános podcastfelvételen. Az egykori igazgató többek közt arról is beszélt, hogy szerinte nem az általa is megszavazott melegellenes törvénynek lett az áldozata, hanem a törvény értelmezésének.
L. Simon nem akar elhamarkodottan ítéletet mondani, és idő kell neki, hogy az egész leülepedjen és magyarázatot adjon rá úgy, hogy a személyisége ne sérüljön. Szerinte a kérdés, hogy mi az, amit egy demokráciában egy kiállítás bemutathat, és hol teszünk különbséget cenzúra és korhatár között – ezzel pedig most választóvonalhoz érkezett a magyar közélet.
Konkrétan nem reagált az ex-igazgató arra a kérdésre, hogy újra megszavazná-e a gyermekvédelminek nevezett törvényt, annyit mondott, hogy szerinte ő nem a törvény áldozata, hanem a törvény értelmezéséé. A jogalkotói szándék egyértelmű volt, és nem akartak mások életébe beleszólni.
Szerinte a felvilágosításnak helye van az oktatásban, de az nincs rendben, hogy valaki rózsaszín bugyiban bemegy az alsósokhoz, és arról magyaráz, hogy lehetnek más neműek, mert ez az ő döntésük kilencévesen. Úgy véli a szándék így helyes volt, de tökéletes szöveget nehéz alkotni, ő pedig nem is állítja, hogy ez tökéletes lenne.
A jogalkalmazóknak nagy a felelősségük abban, hogy mit tekintenek a törvény hatálya alá tartozónak. Szerinte olyan szöveget kell alkotni, amely kevés szabad értelmezést tesz lehetővé. L. Simon úgy véli, hogy nem szerepelt olyan kép az ominózus kiállításon, ami a törvény szövegét vagy szellemiségét sértette volna. Hozzátette, hogy az élet bármilyen célú bemutatása fontos, és komoly pedagógiai jelentősége lehet.
via Telex