Valótlan információkat terjeszt egy Facebook oldal a Kecskeméti Közlekedési Központ Kft. nevében. A városi cég logójának és képi anyagainak felhasználásával hamisan terjesztik, a Kесskemétі Közlеkedési Kft. 35 évеs fеnnállására 6 hónapig mindössze 950.50 forintért vásárolható bérlet, az akció 7 napon keresztül, ráadásul csak az első 500 vásárlóra érvényes.
Csalásról van szó a városi cég nevében
A poszt több szempontból gyanús, a városi cég nevét Kecskeméti Közlekedési Központról megváltoztatták „Kecskemét tömegközlekedési térképére”, a hirdetés több helyesírási hibát tartalmaz, és a KEKO nem 35 éves cég, mindössze 2020. január 1-jétől látja el az autóbusszal végzett helyi személyszállítást. Amiből még világosan látszik, hogy átverésről van szó, az a poszt alján lévő link.
A KEKO figyelmeztető közleményt adott ki, felhívja az utazóközönség figyelmét, a KEKO logójának és képi anyagainak felhasználásával megjelent valótlan hirdetés csalás, és minden esetben a közlekedési társaság hivatalos online felületeinek segítségével tájékozódjanak: Honlap: keko.hu, menetrendi információk: menetrend.kecskemet.hu, Facebook: facebook.com/Kecskemetikozlekedes, Instagram: instagram.com/keko.hu, Tiktok: tiktok.com/@kekokecskemet információkat tartalmazó facebook oldal jelent meg.
Rendkívül megszaporodtak az elmúlt években azok a csalásfajták, amikor bank, mobil- és közüzemi szolgáltató vagy éppen a rendőrség nevében próbálnak hozzáférni a csalók a bankszámlánkhoz, vagy hamis „figyelmeztetésekkel” rábírni, hogy mi magunk utaljuk el a pénzünket egy ismeretlen számlára. Még az év elején írta a KecsUP, hogy netes banki csalás áldozata lett a kecskeméti polgármester, és néhány hete írtuk, egy olvasónk számolt be arról, milyen módszerrel csalták ki a pénzét.