„Ön szerint Szegeden jó irányba mennek a dolgok?” – többek között ez a kérdés is szerepelt abban a reprezentatív felmérésben, ami pártállástól függetlenül vizsgálta, hogy mennyire elégedettek Szeged helyzetével és fejlődésével az ott élők – az eredményt a városházi lap publikálta.
A 21 Kutatóközpont a kutatásban szétbontotta a kérdést politikai irányultság szerint is, ez alapján az ellenzéki szavazók 92 százaléka, a bizonytalanok 81 százaléka, de még a kormánypárti szavazók 68 százaléka szerint is jó irányba mennek a dolgok a városban.
Életkor szerint a 40-64 év közöttiek érzik azt, hogy jól mennek a dolgok a városban, iskolai végzettség szerint pedig minél magasabb volt valakinek a végzettsége, annál kevésbé érezte, hogy jó irányba megy Szeged – a többség szerint azonban jó irányba mennek a dolgok.
Arra, hogy az országban jól mennek-e dolgok mindössze 26 százalék felelt igennel, 66 százalék pedig nemmel. Pártpolitikailag viszont nagy volt a megosztottság, míg az ellenzékiek 91 százaléka szerint nem mennek jó irányba a dolgok az országban, ez az arány a kormánypártiak között csak 24 százalék volt.
A kínai BYD szegedi elektromosautó-gyárának megítéléséről is készült egy felmérés, amely szerint a beruházásról szinte minden válaszadó (98 százalék) hallott, és a szegediek nagy többsége, 85 százaléka támogatja is azt. Az ellenzők aránya mindössze 10 százalék, míg 5 százalék nem tudott vagy nem akart véleményt alkotni.
Szintén a 21 Kutatóközpont végzett felmérést az ugyancsak kínai CATL-gyár megítéléséről a debreceniek körében, és azt 62 százalékuk ellenzi, míg 26 százalékuk támogatta 2023 novemberében. A két város közötti különbség oka lehet, hogy Szegeden nem épül akkumulátorgyár, valamint az ellenzéki polgármester és a kormány egyik tagja, Szijjártó Péter együtt jelentette be a beruházást, míg Debrecenben csak a kormány érvel mellette.