Noha a korábban a Klebelsberg Központ azt közölte, hogy nincs szó semmi komolyabb szándékról a megfogalmazás mögött és csak egy technikai frissítés során bekövetkezett fatális tévedés történt, lapunk egyik fiatal olvasója arra hívta fel a figyelmünket, hogy a KRÉTA-rendszerben továbbra is szerepel a foglalkozás megnevezés a tanóra mellett.
Azaz ahogyan arra L. Ritók Nóra, az Igazgyöngy Alapítvány vezetője korábban egy Facebook-posztjában felhívta a figyelmet: „az elsőre lényegtelennek tűnő különbségnek azért van jelentősége, mert tanórát eddig csak képesített szakember, foglalkozást viszont bárki tarthat. Emellett a tanóra 45 perces, a foglalkozás pedig egy órás.”
Az ügyben a KecsUP megkereste a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetét. Szerettük volna megtudni, hogy véleményük szerint a „foglalkozás” kifejezés mennyire helyénvaló a közoktatási rendszerben, az mit sejtet. Nagy Erzsébet a szakszervezet országos választmányi tagja lapunkkal közölte: a nemrégiben feltűnt kifejezés aggályos abból a szempontból, hogy így gyakorlatilag bárkit (is) be lehet küldeni egy adott tanórára, nem szükséges, hogy az illető pedagógus legyen. Szerinte a tanórák foglalkozássá alakítása amúgy csak egy trükközés, amivel a szakemberhiányt próbálják eltakarni az illetékesek, noha ezt folyamatosan tagadják.