A KecsUP több, érdekesnek ígérkező kecskeméti választókerületet feltérképez a június 9-ei önkormányzati és EP-választás előtt. Az első részben a 2. számút, Hetényegyházát és Ménteleket néztük meg, ahol izgalmas csatára van kilátás. Sehol másutt nincs ennyi jelölt: a körzetben összesen heten indulnak a képviselői tisztségért, közülük megkeresésünkre öten nyilatkoztak is a KecsUP-nak. És a hetényiek is megosztották velünk véleményüket, gondolataikat a választással kapcsolatban.
A körzetről
- Körülbelül 6300-6400 körül lehet majd a választásra jogosultak száma a 2. számú egyéni választókerületben: május 21-én, kedden egész pontosan 6345 volt, közülük 83-an más uniós tagállamok állampolgárai, 15-en pedig huzamos tartózkodási jogosultsággal rendelkeznek, menekültként.
- A választók lakóhelyüktől függően hat szavazókörben adhatják majd le voksaikat. Kettő a hetényi közösségi házban van, további egy-egy a Posta utcai Naplemente Idősek Klubjában, a Kossuth Lajos utcai óvodában, a Polgármesteri Hivatal (már bezárt, de a választásra újra kinyitó) kirendeltségén és Ménteleken az iskolában.
- A szavazókörök „népessége” között vannak elég nagy eltérések, a pillanatnyi állás szerint a 10-esben csak 943 választó járulhat majd urnához (Hetény északkeleti része, Helikon utca-vasút környéke), míg Ménteleken 1154-en, a különbség több mint 200 ember, azaz közel 20 százalékkal többen szavaznak itt.
- A választókerület lakossága családi házas-kertes és tanyás ingatlanokban él, sok helyen még földúton lehet közlekedni. A két szatelit, jórészt aszfaltutakkal rendelkező, sűrűbben lakott városrész, Hetényegyháza és Méntelek légvonalban jó öt kilométerre van egymástól, eltérő adottságokkal, de sok esetben hasonló problémákkal. Méreténél, népességénél fogva Hetényegyháza súlya a meghatározóbb, írásunkban ezért ez kap nagyobb hangsúlyt.
- Ha megnézzük a választókerület térképét (orgona színű), a kiterjedése mellett feltűnhet az, hogy van egy furcsa nyúlványa is a délkeleti részén, a sutusfalui körforgalom közelében. Az itteni Belsőnyír tanyákhoz a III. Béla körútról lehet lehajtani, lakói viszont Hetényegyházán szavazhatnak majd, otthonuktól 6 kilométerre.
Visszatekintő – korábbi választások eredményei
- 1998-ban tíz induló között az MSZP színeiben induló Molnár Sándor Józsefné Gondi Etelka nyert, közel 29 százalékot elérve. Ő most a Civil Összefogás Városunkért Egyesület (CÖVE) jelöltje.
- 2002-ben tíz jelölt közül a tavaly elhunyt Nádasdi Miklós nyert az MSZP jelöltjeként, közel 25 százalékot szerezve.
- Azóta viszont mindig a Fidesz jelöltjei végeztek az első helyen. 2006-ban Trungel Ilona, éppen Nádasdi Miklóst megelőzve (59,6 százalék).
- Trungel Ilona 2010-ben újrázott (56,55 százalék), 2014-ben pedig fia, Molnár Pál nyert (44,1 százalék).
- 2019-ben a mentősként dolgozó kormánypárti Papp Zoltán 1068 szavazatot szerzett (45,74 százalék), a Jobbikból kilépő, függetlenként induló Süli Csontos Ottó 890-et (38,12 százalék), míg a Szövetség a Hírös Városért Egyesület jelöltje, Fejes Ferenc 377 voksot kapott (16,15 százalék).
- A pártpreferenciák alakulása miatt megnéztük, a 2022-es országgyűlési választásokon a körzethez tartozó öt hetényi és egy ménteleki szavazókörben milyen eredmények születtek. Gyűjtésünk szerint a Fidesz-KDNP-s Salacz László a hat szavazókörben összességében 54,8 százalékkal zárt, a DK-s Kopping Rita 31,2 százalékig jutott, a Mi Hazánktól Erős Erzsébet 8,1 százalékát kapta a voksoknak, míg Kordik Szabolcs, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt jelöltje 4,5 százalékot szerzett (a Normális Párt jelöltje, Ábrahám Attiláné pedig 1,4 százalékot).
Kik indulnak most?
A helyi választási bizottság sorsolása nyomán a jelöltek neve a következő sorrendben szerepel majd a szavazólapon:
- Hódi Zsuzsanna – Mi Hazánk
- Dr. Papp Zoltán – Fidesz-KDNP
- Hajba Balázs – Magyar Kétfarkú Kutya Párt
- Süli Csontos Ottó – Hetényegyházi Városrész Szépítő Egyesület (HVSZE)
- Princz László – Válasszon Jövőt!
- Gondi Etelka – Civil Összefogás Városunkért Egyesület
- Guti István – Szövetség a Hírös Városért Egyesület, DK, LMP – Zöldek, MSZP, Párbeszéd – Zöldek
- Az ajánlások gyűjtése előtt pár nappal, április 14-én közölte a Szövetség a Hírös Városért Egyesület, hogy Hetényegyházán betegsége miatt nem tudja vállalni a jelöltséget a korábban már bejelentett Károlyi Zoltán, ezért helyette Guti István nyugalmazott repülőgépvezető indul a képviseletükben. Károlyi Zoltán a bejelentés után pár nappal, április 28-án elhunyt. „A jelöltek csoportfotózásán még ott volt, igen optimistán tervezte a következő hetek programját, bár tudtuk, nehéz napok voltak mögötte. Remek ember, kiváló társunk volt az eltelt rövid idő alatt, hitt az emberekben és a boldogabb jövőben. Összetört szívvel gyászoljuk. Emlékét örökké megőrizzük!” – írta a Szövetség.
Négy jelöltről találtunk plakátokat Hetényegyházán:
Hetényegyházán néhányan vállalták, hogy megosztják véleményüket a választással kapcsolatban (a riporter Varga László volt).
Érdekességek
- Gondi Etelka (CÖVE) már 1998-ban is indult a választáson, akkor az MSZP színeiben, és 409 szavazatot szerezve nyert is.
- Hódi Zsuzsanna egyben a Mi Hazánk polgármesterjelöltje is.
- Ő és Süli Csontos Ottó is korábban a Jobbikban politizált.
- Hódi alapszervezeti elnök volt a Jobbikban, de 2014 kora őszén, éppen a választás előtt kilépett a pártból. Majd vállalkozó lett, aktív közéleti szerepet vállalt Hetényegyházán, sok rendezvényt szervezett, csoportot is alapított a Facebook-on.
- Hódi Zsuzsanna a 2019 októberi választás előtt intenzíven kampányolt a végül megválasztott Fidesz-KDNP-s jelölt, Papp Zoltán mellett, akit több rendezvényre is meghívott vendégként. „Olyan EMBERT – és NEM PÁRTOT! – kell választanunk, akit valóban érdekel Hetényegyháza sorsa és a benne élő emberek élete. Olyan embert, aki megérdemli sokunk tiszteletét, szeretetért. Olyan embert, akire lehet számítani. Olyan embert, aki mögött erős, elszánt csapat áll, hogy szebbé, jobbá tegye Hetényegyháza lakóinak életét. Olyan embert, aki nem csak meghallgat Benneteket, de cselekszik is. Én egyetlen ilyen embert ismerek, én őt támogatom és kérlek benneteket, hogy ha fontos nektek az elkövetkezendő 5 év, támogassátok szavazatotokkal Dr. Papp Zoltán -t!” – posztolta például egy ízben Hódi. Több ilyen bejegyzése máig megtalálható az egyik Hetényegyházához kapcsolódó Facebook-csoportban:
- Hódi Zsuzsanna 2020-ban nyitotta meg MegaVegan éttermét, melynek 2023-as bezárása kapcsán a KecsUP-nak nyilatkozott is, kifejtve, hogy a kormány nem vállalkozóbarát.
- Ezután ismét úgy döntött, beszáll a politikába, és a Mi Hazánkhoz csatlakozott.
- Süli Csontos Ottó 2014-től 2019-ig a Jobbik színeiben volt képviselő a közgyűlésben, (listáról került be a testületbe, miután egyéniben negyedik lett). 2019-ben aztán kilépett a Jobbikból, és a következő választáson, 2019 októberében már függetlenként indult Hetényegyházán – a kormánypárti Papp Zoltán 178 szavazattal előzte meg.
- Süli Csontosnak nagy szerepe volt abban, hogy a 2003-ban alapított, de régóta nem működő Hetényegyházi Városrész Szépítő Egyesület (HVSZE) 2021-ben ismét beinduljon, és sokféle tevékenységet végezzen (virágosítás, fásítás, szemétszedés, Petrovics utcai sportpark karbantartása). A választáson most függetlenként, pontosabban a HVSZE színeiben indul (ő az egyesület elnöke).
- Úgy tudjuk, Süli Csontos Ottót megkereste a Szövetség, de ő nem kívánt a színeikben indulni, ezért lett a Szövetség jelöltje előbb Károlyi Zoltán, majd Guti István. A Szövetség megkereséséről és visszautasításról nem kívánt nyilatkozni, annyit mondott, hogy a közgyűlésben Hetényegyháza és Méntelek érdekeit szeretné képviselni, nem pedig valamely pártét. Szerinte egy független képviselő képes az együttműködésre a lakossággal és az önkormányzattal egyaránt, és hatékonyan képviseli a közösség érdekeit.
Süli Csontos Ottó indulásának nyilván nem örül a jelenlegi képviselő, Papp Zoltán – aki egyben az egészségügyi középiskola, a Szent-Györgyi Albert Technikum igazgatója is -, hiszen személyében erős riválist kapott. Különösen pikánssá teszi a dolgot, hogy Papp az elmúlt években több alkalommal méltatta a HVSZE-t, és erről még az önkormányzati sajtó is beszámolt.
Az egyesületet 2022-ben a Hetényegyházáért Díjjal tüntették ki, az elismerést Papp adta át Süli Csontosnak.
Ekkor Papp még feltehetőleg nem sejtette, hogy másfél év múlva vele is meg kell küzdenie a mandátumért. Süli Csontos és az egyesület egyébként nem titkolta, hogy munkájukat a képviselő jelentősen segítette. „Hálásak vagyunk, hogy Zoli kezdetektől segíti és támogatja tevékenységünket, rendezvényeinken részvételével is támogat minket” – posztolták tavaly augusztusban, amikor egy fűnyíró traktort tudtak venni a Papp Zoltán képviselői keretéből biztosított összegből.
Ha már a gyepnél tartunk: a hetényegyházi választók nem mondhatják, hogy a voksaikért ringbe szállt jelöltek ne küzdenének meg még az utolsó fűszálért is. Mint arról beszámoltunk, Papp és Süli Csontos között volt egy pengeváltás arról, hogy ki is vágta le a füvet a református imaháztól a katolikus templomig tartó területen (beleértve a főteret is). A fűcsata végül békésen ért véget.
De úgy tudjuk, a Paprika és a Tulipán utca sarkán kialakított véderdő park kapcsán is volt némi feszültség, hogy kié is a fő érdem. A Hiros.hu erről szóló tudósításában Papp Zoltán szerepel videóban és fotón. Ugyan az egyesületet is megemlítik, de az elnök nevét nem írták le.
Szemereyné Pataki Klaudia polgármester eddig két poszttal támogatta közösségi oldalán a képviselőt, akinél szerinte „jobbat keresve se találnának a hetényiek”, „egy igazi közösségépítő, akire mindig lehet számítani”.
Mi valósult meg Papp Zoltán ígéreteiből?
A kecskeméti Fidesz oldalán megtaláltuk Papp Zoltán 2019-es választási ígéreteit.
Igazából az ott lakók tudják a legjobban, ezek közül mi valósult meg és mi nem, mindenesetre párat mi is megvizsgáltunk.
Forrás: Fidesz Kecskemét
- „Meg kell épülnie a Kecskeméttel történő összeköttetésnek” – ez volt a legnagyobb, Hetényegyházához kapcsolódó fejlesztés az elmúlt években, bár Papp Zoltánnak sok köze nem volt hozzá, tervezése már akkor elkezdődött, mikor még nem volt képviselő. A hányattatott sorsú, a lakosság által évekig várt fejlesztésről a Kecsup is többször írt (például itt és itt). A bekötőút volt már a 2019-es választás előtti nyáron tartott lakossági fórumnak is központi témája is. Csúszott-csúszott a kivitelezés, a projekt záródátumát 2022. augusztus 29-re módosították, ám addig el sem kezdődött a tényleges útépítés. Végül tavaly áprilisban indultak a munkálatok, és decembertől használható az út, amely valóban csökkentette a régi – Sutusfalu felé tartó – út forgalmát, megkönnyíti az arra közlekedők dolgát, nincsenek már nagy reggeli torlódások. Aki az autópálya vagy a város északi része felé igyekszik, annak jó választás az új bekötőút, negyed óra alatt akár a belvárosban lehet lenni. A bekötőt „befelé” meghosszabbítottak a Tamási Áron utcáig, a Helikon utcát pedig öt méterre kiszélesítették. Az út egyébként majdnem 2 milliárd forint összegű, vissza nem térítendő európai uniós támogatásból valósult meg.
- A 390 millió forint uniós támogatásból megépült két csoportos Bóbita Bölcsőde tavaly szeptemberben nyitotta meg kapuit. A projekt szintén nagyon fontos előrelépés volt Hetényegyháza életében, de már folyamatban volt Papp Zoltán megválasztása előtt, és mint minden ilyen beruházásnál, itt is alapvetően a Polgármesteri Hivatal pályázatokkal foglalkozó munkatársai végezték az érdemi feladatokat (na és persze a kivitelező munkatársai).
- „Okos közlekedési megoldásokat kell alkalmazni” – itt nem tudni, pontosan mire gondolt Papp Zoltán, de az egy előremutatónak tűnő fejlesztés volt, hogy a városrészen belül kisbuszos járat indult, amely a városba igyekvőket a vasútállomásra viszi, onnan a sűrűbben közlekedő vonatokkal a Máriavárosig tíz perc alatt be lehet jutni, majd a 350-es busszal a Széchenyiváros felé is tovább lehet utazni. De ez a fejlesztés is inkább a MÁV és a Kecskeméti Közlekedési Központ Kft. együttműködésének az eredménye, nem a képviselő érdeme. A Bzmot-okon emelkedett is az utaslétszám, de azért arra nem kell gondolni, hogy tömegek váltottak autóról vonatra.
- Az egyik, többször hangoztatott terve volt a fideszes képviselőnek egy vérvételre is alkalmas laboratórium létrehozása, hogy a hetényieknek ne kelljen egy vérvétel miatt bejárniuk a városba. Úgy tudjuk, ez nem jött létre, pontosabban csak olyan formában, hogy tavaly szeptember óta a felnőtt háziorvosi rendelőben havonta egyszer van vérvételre lehetőség, de ez nem ingyenes.
- Kiemelten fontosnak tartotta a Kossuth utcai járda és kerékpárút építését: járda építés-javítás volt pár szakaszon, de kerékpárút nem épült a főutcán (és nem is festettek fel).
- Mint Papp Zoltán írta, kezdeményezi, hogy minden, a városrészben született gyermek nevében ültessenek fát. Ilyen ültetés 2019 októberében, közvetlenül a választást követően valóban volt a Közösségi Ház udvarán – ezt még Hódi Zsuzsanna szervezte -, de azóta nem tudunk a kezdeményezés folytatásáról.
- „Rendszeresen tervezek lakossági fórumokat” – akárhogy kerestük, nem találtuk nyomát a fórumoknak, sem az önkormányzati sajtóban, sem a városrészi csoportokban.
- Nem szerepelt konkrétan az ígéretek között, viszont tény, hogy megvalósult a Hetényvezér utca régóta várt leaszfaltozása 1700 méter hosszon, előtte a Bácsvíz szakemberei kicserélték a régi eternit vízvezetéket.
Van bőven feladat
A város belsőbb részeiből történő kiköltözés egyik célpontja Hetényegyháza volt az elmúlt 10-15 évben, ennek is köszönhetően több száz fővel emelkedett az itt élők száma. A lakosság számának folyamatos növekedése a meglévő kihívások mellett újabbakat hozott létre, ezekre csak részben ad választ az új bekötőút.
- Az itt és a környező tanyákon élőknek vélhetően egyre nagyobb igénye lesz, hogy minél kevesebb dolog miatt kelljen a városközpontba utazniuk, helyben tudják intézni ügyeiket. Ebben nem segít, hogy nem lehet már házasságot kötni és szociális támogatások iránti kérelmeket beadni Hetényegyházán, miután 2022 őszén bezárták a Polgármesteri Hivatal itteni, 1982 óta működő kirendeltségét. Igaz, akkor még csak arról volt szó, hogy ideiglenesen, de azóta sem nyitott ki és az önkormányzat honlapján sincs fent az elérhetősége, nyitvatartása (érdekesség, hogy a kirendeltséget még a kilencvenes években Gondi Etelka vezette).
- Ugyanakkor fontos előrelépés, hogy a kisgyerekekkel nem kell feltétlen a városba utazni, köszönhetően az új bölcsődének.
- A járdák, kerékpárutak fejlesztése továbbra is várhatóan kiemelt elvárása lesz a hetényieknek, hogy biztonságosan és méltó körülmények között közlekedhessenek a városrészen belül, ha nem akarnak autóba ülni.
- További nagy kérdés, mi lesz a 142-es vasútvonallal, megvalósulnak-e valaha a korábbi nagyívű tervek: teljes vonal villamosítása, második vágány építése, az állomások felújítása, akadálymentesítése, és hogy Kecskemétig félóránként járnak majd a vonatok zónázó jellegű rendszerben, a mostaninál nagyobb sebességgel. Fejlesztésekről mostanában nem érkeznek hírek, és mind kevésbé látszik rá esély, hogy történik valami a 142-es vonalon, miután a kormány 2022-ben úgy döntött, a kivitelezés alatt még nem álló állami beruházásokat felülvizsgálat céljából felfüggesztik. Ezügyben csak az állam tud lépéseket tenni, de nem tűnik prioritásnak a vidéki vasútvonalak fenntartása.
A jelöltek tervei, ígéretei
A hét jelöltnek az alábbi két kérdést küldtük emailben, pár mondatos választ kérve.
- Ha megválasztanák, mit tartana a három legfontosabb elvégzendő feladatnak a körzetben?
- Miként látja az esélyeit? Vetélytársai közül kire tekint legnagyobb riválisként?
Ketten nem válaszoltak: Gondi Etelka a Civil Összefogás Városunkért Egyesülettől és Papp Zoltán a Fidesz-KDNP-től.
A többiek válaszait közöljük az alábbiakban (ábécé szerinti sorrendben). Több ponton van hasonlóság, ami azt mutatja, hogy ezekben a témákban tényleg van mit tenni a választókerületben: utak, járdák javítása, a közvilágítás fejlesztése, a hetényi közösségi ház programkínálatának bővítése, lakossági fórumok szervezése.
Guti István (Szövetség, DK, LMP, MSZP, Párbeszéd)
- „A városban a legnagyobb probléma a korrupció. A Fidesz családi vállalkozásává vált Kecskemét. A fideszes képviselők és jelöltek jólfizető állásokat töltenek be az önkormányzatnál vagy az önkormányzati cégeknél. Ennek véget kell vetni minden szinten. Az utak javítása, jarhatóva tétele többéves és folyamatos feladat. Megfontolandó, hogy erre egy önálló céget kell létrehozni. A közvilágítás a város nagy problémája az Orbán vej jóvoltából. Sajnos nem elegendő az uniós szabályozásnak megfelelően a régi típusú lámpák energiahatékonyra történő cseréje, hanem az Elios lámpákat is felül kell vizsgálni. Hetényegyháza és a tanyás részek közbiztonságát javítani kell a polgárőrség megerősítésével.
- A kampányban dolgozni kell és nem az esélyeket latolgatni. Én ezt teszem és bízom a valasztók június 9-i racionális döntésében.”
Hajba Balázs (Magyar Kétfarkú Kutya Párt)
- „Út -és közvilágítás kiépítése és megreformálása. Szeretnék több közösségi teret kiépíteni mind a gyerekeknek, családosoknak és időseknek egyaránt. Közlekedés: fontosnak tartom, hogy legyenek normálisan kiépített buszmegállók az arra várakozóknak, hogy minden időjárásban az megfelelő legyen, ehhez hozzátársulva a digitális menetrend kijelző. Illetve a Kutya Párt a teljes agglomerációban fejlesztene HÉV járatokat, hiszen ehhez adottak a vasúti nyomvonalak. Ha nem tud az utas kényelmesen felszállni, illetve nem tudja a kerékpárját szállítani a vonaton, az manapság nem utasbarát szolgáltatás. Hetényegyháza és Úrihegy részeken több, biztonságos, zárt kerékpártárolót kell építeni.
- ‘Legerősebb riválisnak’ talán dr. Papp Zoltánt gondolnám a FIDESZ-KDNP színeiben. Nem is vele magával kell megküzdeni, hanem a propagandával és a társadalmi megfélemlítéssel, hiszen a kormánypárt színeiben nyugodtan lehet akár sikkasztásért elítélt, vagy kábítószeres-prostizós jelöltet is indítani, ez nem zavarja a Fideszes fanatikusokat.”
Hódi Zsuzsanna (Mi Hazánk)
- „Tele van Hetényegyháza problémás utakkal, illetve azok ügyeivel, ezeket kell minél előbb tisztázni és a lakosság érdekében cselekedni. Megoldani, hogy a közösségi házunk a hetényegyháziaké legyen, valóban a közösséget szolgálja, ami most már hosszú ideje, 90 százalékban zárva tart. Rendbe tenni magát az épületet és környezetét, illetve minden korosztály számára biztosítani igényes programokat egész évben, egy igazán jól működő közösséget létrehozni. A lakossággal együtt, véleményüket, javaslataikat kikérve, meghallgatva szebbé, élhetőbbé tenni településünket. A folyamatos kapcsolattartást és tájékoztatást az egyik legfontosabb dolognak tartom, amit lakossági fórumokon, helyi kiadványban és személyes találkozókon keresztül lehet kivitelezni.
- Nem tartom fontosnak ezt a kérdést, mert úgyis a lakosság dönti el, hogy az elkövetkezendő években ki képviselje hatékonyan az érdekeiket a városvezetésben. Ki legyen az, aki ha kell, akár tűzön-vízen át is, de kiáll a lakók jogaiért.”
Princz László (Válasszon Jövőt!)
- „Amennyiben felhatalmazást kapok a választóktól, akkor mindent meg fogok tenni, hogy minél több földút kapjon szilárd burkolatot, az utcai lámpák fényerőssége javuljon, továbbá feltett szándékom Hetényegyházán a játszótér rendbetétele, illetve egy ifjúsági park létrehozása. Emellett Ménteleken megszüntetésre kerülnek az illegális szemétlerakatok. Feladatom lesz – a rendvédelem és a polgárőrség bevonásával-, hogy rendszeresen jelen legyenek a járőrök a körzetben, a közbiztonság és a biztonságos közlekedés javítása érdekében. A tanyagondnoki szolgálatot is fejleszteni fogom, mert a városrészben sok idős honfitársunk lakik tanyán, akiknek az alapvető orvosi szolgáltatás igénybevétele is nehézséget okoz.
- Jelen választási helyzet úgy lett kialakítva, hogy minden a kormánypártot segítse. Ezt tudtam, mikor belevágtam, ezért csapatomnak és nekem is sokszoros munkát kell elvégezni ahhoz, hogy eljusson üzenetünk a választók felé. Épp ezért, én elsősorban a kormánypárt jelöltjének vagyok a kihívója, vele szemben tudok jobb alternatívát nyújtani.”
Süli Csontos Ottó (Hetényegyházi Városrész Szépítő Egyesület)
- „Legfontosabb feladatnak az infrastruktúra, az utak (hetényegyházi elkerülő megépítése, mindkét településen a belterületi utak aszfaltozása, külterületi utak folyamatos karbantartása), járdák, közvilágítás fejlesztését és karbantartását gondolnám. Legalább ilyen fontos – ha nem fontosabb – a közösségépítés! Hiszem, hogy összefogással bármire képesek lehetünk! Nagyon sok embernek, főként a szépkorúaknak nyújtana nagy segítséget Ménteleken egy ATM elhelyezése, és valamilyen megoldás (pl. a posta újranyitása) a csekkek helyben történő befizetésére.
- Én nem a többi képviselőjelölttel akarok versenyezni, hanem a hetényegyházi és ménteleki emberekért-emberekkel dolgozom most is, és szeretnék ezután is. A döntést ők fogják meghozni. Hiszem, hogy a választók bölcsen fognak dönteni. A településrész fejlesztésére vonatkozó tervekkel szeretnék a város elé járulni, és ahogyan egyesületi színekben is a jó kezdeményezéseink támogatókra találtak, bízom abban, hogy ha megválasztanak, képviselőként még inkább érvényesíteni tudom közös céljainkat.”
Megjegyzés: Fejes Ferenc a később megalakult Áramlat Alapítvány, a KecsUP kiadója felügyelőbizottságának tagja