A 24.hu értesülése szerint kampányszerű, „programozott” létszámleépítés zajlik a Magyar Postánál. A Postások Független Érdekvédelmi Szövetsége (POFÉSZ) megerősítette a létszámleépítés tényét.
Elkerülve a csoportos létszámleépítést tavaly november óta elaprózottan, területenként csak néhány embert, de összességében sok dolgozót küldenek el a cégtől. A lap értesülése szerint „premizált” módon zajlik a leépítés, vagyis az elküldött dolgozók fizetésének egy részével emelik a megmaradt kollégáik fizetését, miután az elbocsátott dolgozók munkaterhét szétosztják.
Tavaly augusztus óta sok kistelepülésen bezárták a postákat, a feladatokat ezután postapartneri szolgáltatóhelyekkel látják el. Pfeifer Tamás, a POFÉSZ alelnöke szerint viszont az elbocsátások nemcsak azokat érintik, akik ezekben a bezárt postákban dolgoztak, és nem tudják őket elhelyezni máshol, hanem azoknál az egységeknél is, ahol a bezárásra ítélt posták irányítását végezték. Így csoport- és osztályvezetők, HR-munkatársak, bérszámfejtők és informatikusok is elvesztették az állásukat.
A 24.hu megkereste a Magyar Postát, ahonnan azt a választ kapták, hogy 2025 elején nem terveznek elbocsátásokat, és Balczó Barnabás elnök-vezérigazgató – aki azóta bejelentette, hogy január végével távozik a posztjáról – tavaly decemberben a Világgazdaságban megjelent interjúját ajánlották a portál figyelmébe.
A cégvezető az említett cikkben azt mondta, az elmúlt két évben 4000 fővel csökkent a Magyar Posta létszáma, ami „lehetőséget adott arra, hogy javítsanak a munkakörülményeken, és növeljék a béreket.”
Mivel egyre kevesebben vették igénybe a szolgáltatásokat, több mint 2300 településen zárt be a postahivatal az elmúlt években. Ekkor hirdetett partnerprogramot a Posta, amiből tavaly októberben már több mint 650 volt az országban.