21.3 C
Kecskemét
2025. április 5., szombat

FRISS HÍREK

Különleges megoldások a napelemes rendszerek által

- Advertisement -

A hírekből rendszeresen értesülhetünk a legújabb pályázatokról, támogatásokról. Ezeknek köszönhetően az utóbbi években egyre többen telepítenek napelemrendszert. Ezt a folyamatot a támogató pályázatok is nagymértékben elősegítik.

Nem könnyű azonban eldönteni, hogy pontosan milyen típusú napelem legyen felszerelve. Ismerkedjünk most meg a szigetüzemű rendszerrel részletesen!

Szigetüzemű rendszer a hálózattól való függetlenedésért

A szigetüzemű rendszer esetében a napelem működése során úgy termelődik napenergia, hogy ehhez nem lesz a villamos hálózathoz kapcsolva az eszköz. Ha ezt a lehetőséget választjuk, csak annyi áramunk lesz, amennyit a saját rendszerünk megtermel. Amennyiben felesleg keletkezik, nem kerül az áramszolgáltató rendszerébe, helyette az akkumulátorban tárolódik majd. 

Ennek felhasználására például éjszaka vagy borús időben kerülhet sor, amikor közműhálózat híján csakis a napelemes rendszerből tudunk áramot nyerni. Ennek tudatában talán kissé merész szigetüzemű rendszerre váltani, de természetesen megvannak az előnyei úgy, ahogy a hátrányai is. 

Felépítés és működés

Ahogy a hálózatra visszatápláló konstrukciónak, úgy a szigetüzemű napelemrendszernek is a napelempanelek, az inverter, a szolárkábelek és az acélból készült tartószerkezetek, valamint a csatlakozók a fő részei. Azonban ezenkívül tartalmaz egy akkumulátortelepet, ahol a megtermelt, de fel nem használt árammennyiség tárolódik.

A működése ugyanúgy valósul meg, mint a hagyományos rendszeré. Napelemek termelik az áramot, amit a szigetüzemű inverter alakít át váltóárammá. Az egyetlen fontos különbség az az, hogy nem kerül vissza a fel nem használt áram a közműszolgáltató rendszerébe. 

Hasonló cikkünk:  Egy melegházasságban élő német szélsőjobboldali nő Orbán új szövetségese

A rendszer előnyei és hátrányai

Általánosságban elmondható, hogy akkor érdemes ezt a típust kiépíteni, ha nincs a közelben olyan elektromos hálózat, amelyre rá lehet csatlakozni. Remek megoldás tanyákba, nyaralókba, elzárt helyen lévő gazdasági épületekbe, illetve akkor is, ha el szeretnénk magunkat vágni az energiaszolgáltatótól. 

Nagy előnye, hogy minden, a SOLARZONE által kiépített szigetüzemű rendszer pontosan csak annyi energiát használ fel, amennyi megtermelésre került. Plusz áram vásárlására nincs lehetőség. Ugyanakkor magasabb a bekerülési költsége, hosszabb a megtérülési idő, ezért a tervezés során pontos számításokra van szükség. 

Az akkumulátor roppant érzékeny, az, hogy mennyi áramot termel, nagyban függ az aktuális évszaktól is. Fontos továbbá, hogy az akkumulátort szobahőmérsékleten tároljuk. A szigetüzemű rendszer költsége jóval magasabb, mint a hálózatra kapcsolt napelemes rendszeré. Bizonyos esetekben azonban nyilvánvalóan emellett a változat mellett érdemes letenni a voksot. 

Ha a szigetüzemű rendszer telepítésén godolkozunk, keressünk fel egy olyan szakértői csapatot, amely a tervezésben is segítségünkre lehet. Így biztosak lehetünk benne, hogy a működés garantáltan kifizetődő lesz!

(X)

- Advertisement -

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Hírlevél feliratkozás

FELKAPOTTAK

Lemondásra szólították fel a kecskeméti polgármestert, aki különteremben válaszolt a kérdésekre – kettészakadt közgyűlés

A kecskeméti közgyűlés reggel 9 órakor izgatott hangulatban vette kezdetét. Az esemény előzménye, hogy az ellenzéki Szövetség a Hírös...

LEGNÉPSZERŰBB

Juliska néni egymás után kapta az ellenőrzéseket a kispiacon, volt, hogy a földre letett virágai miatt büntették

1986 óta, azaz harmincnyolc éve árusít Bóta Lászlóné Juliska néni a Petőfi Sándor utcai kispiacon, a Fűrészfogasok mellett. Az...