Zsiday Viktor befektetési tanácsadó nem először szólalt meg a koronavírus-járvány kapcsán. Már jó ideje hangoztatja álláspontját, amelyet néhány napja a Klubrádióban is megerősített egy interjúban. Zsiday szerint a nyugati demokráciák alapvetően hibásan közelítenek a kérdéshez akkor, amikor úgy hiszik, hogy azonnal enyhíteni kell, ha javulnak a számok. Szerinte azért gondolja így sok európai kormány, mert a választásokra gondolnak, és újra nyerni akarnak. Mert persze a szigorítások sehol nem népszerűek, és egy népszerűtlen intézkedéseket hozó politikai vezetésnek romlanak az esélyei a választáson.
Zsiday Viktor Kína, Dél-Korea és Tajvan példájával magyarázta, hogy az volna a leghatékonyabb a vírus legyőzésének szempontjából, ha egy viszonylag szigorú, de kitartó intézkedéssel vennék fel a kormányok a harcot a vírussal. Kína esetében persze nem kell aggódni a választások miatt az uralkodónak, mert az egy diktatúra, azonban a másik kettő országról ez nem mondható el, mégis meg merték lépni már hamar a szigorításokat és azokat következetesen fenntartani. Mára ott tartunk, hogy ezek az országok lényegében legyőzték a vírust, pedig az elsők között voltak, ahova átterjedt a vírus Kínából, és mindkét országban jóval többen laknak, mint pl. Magyarországon.
A gazdasági szakember szerint a szigorító, majd enyhítő, és megint szigorító kormányok csak azt érik el, hogy sokkal hosszabb ideig húzzák el a küzdelmet, és ezzel tovább marad az országban a vírus. Ezáltal a gazdaság is hosszabb ideig lesz kényszer alatt.
Zsiday elhibázottnak tartja, hogy nyáron enyhített egész Európa, mert akkorra szinte sikerült legyőzni a vírust, de a határok nyitásával, és a szigor enyhítésével most itt tartunk jelenleg a harmadik hullámnál, amely erősebb az eddigieknél. Így persze akár ez a nyár (és vele a nyári szezonra épülő vállalkozások) is mehetnek a levesbe. A szakember szerint meg kellett volna tavaly értetni az emberekkel, hogy az a nyár nem lesz olyan, mint a régiek, cserébe megvan arra az esély, hogy a következő már igen.