Mit nézzen meg a javaslatok alapján az, aki horgászbotok terén készül éppenséggel a beszerzésre, és talán ez lesz számára az első próbálkozás magával a horgászattal? Ez a cikk jó eséllyel segíteni fog a döntésben.
Méghozzá gyakorlatias módon, merthogy érinteni fogjuk a kiválasztás szempontjából lényeges faktorokat. Eltökélt szándékunk, hogy ennek köszönhetően minél több tudatos horgász próbálhasson sikeresen szerencsét a vízparton.
A horgászbotok tudatos keresésének elsődleges kiindulópontja
Mindig a módszerhez választunk botot és nem fordítva. Módszert pedig annak alapján a legjobb keresni, hogy az adott vízterület adottságaihoz mérten a megfogni kívánt halfajok hol tartózkodnak, és miként lehet őket eredményesen megfogni.
Ez a legokosabb gondolkodásmód, például ha a Fishinda horgászbotok kapcsán elérhető széles választékával is találkozik az ember. Így nem veszünk el kapásból azon morfondírozva, hogy bojlis, feeder, match, netán spicc vagy egyéb bottal járhatunk-e jól.
Ha valaki még kezdő, és most ismerkedik a horgászat rejtelmeivel, célszerű az egyszerűbb, könnyebben kezelhető változatokkal indítani. Aztán ahogy megjön a rutin és a gyakorlat, úgy lehet komolyabb kategóriára váltani.
Fizikai paraméterek és jellemzők közül az alábbiak a legfontosabbak
Elsődleges szempont a bothossz, ami szorosan összekapcsolódik a dobósúly tartománnyal. Mindkettőnek szinkronban kell lennie egyrészt a végszerelék erősségével vagy finomságával, másrészt a megdobni kívánt távolsággal.
Egy horgászpálca akkor teljesít igazán, ha nem terheljük túl, de azért dolgoznia is kell. Érdemes külön figyelmet fordítani az akcióra is. A jobb modellek nemcsak a spiccnél, hanem egész testben görbülnek, ami jóval több erőtartalékot ígér.
Természetesen fontos az anyagok minősége, a gyűrűk kidolgozása, a markolat nívója is. Ideális esetben egy gerinces, strapabíró, megbízható modellt sikerül kiválasztani. Legjobb, hogy ennek nem is feltétlenül kell egy vagyonba kerülnie.
Mennyit érdemes pénzben fordítani a horgászbotok beszerzésére?
Minden azon múlik, hogy egyrészt mit engednek meg az anyagi lehetőségek, másrészt mennyi gyakorlat van az ember háta mögött. Nem muszáj kapásból a legdrágábbat választani, elvégre a horgászbot csak egyetlen tényező a halfogás szempontjából.
Sokat számít, de nem áll mindenek felett. Ugyanolyan fontos, mint az orsó, a zsinór, a végszerelék, az etetőanyag vagy a csali, nem beszélve a választott módszerről és annak minél precízebb végrehajtásáról.
A leginkább racionális megközelítés, ha elsőre egy olcsóbb, belépő szintű spiccbottal vagy egyszerűbb pálcával kezd az ember. Aztán pecáról pecára kell tanulni, tapasztalatot gyűjteni, és utána szép lassan lehet lépdelni előre.