Kezdjük azonnal a címben feltett kérdés megválaszolásával.
Nem tudjuk, mit szólnak a fideszes pedagógus képviselők az iskolai megszorításokhoz, mert nem reagáltak megkeresésünkre.
Egészen pontosan arra kértük őket, hogy az ellenzéki Szövetség nyílt levelében felvetettekre válaszoljanak a KecsUP-on keresztül. Az ellenzéki frakció az iskolai összevonásokról írt, amiről mi is cikkeztünk és a Szabad Európa országos kitekintésében is szerepel összefoglalónk.
A Szövetség felemlegeti a kormány “álságos, hazug kommunikáció”ját és kér “minden döntéshozót, szülőt és tanárt, hogy ők is utasítsák el ezt a fajta megszorítást”. Majd a Fidesz városi frakciójában ülő tanárokat szólítják meg, “amennyiben ehhez a balkáni módszerhez asszisztálnak a politikai lojalitásuk miatt, az újra csak felveti, hogy a kinevezésük a Fidesz hűbérrendszerének kiépítésére szolgált”.
Ők a megszólítottak
Kigyűjtöttük az életrajzuk alapján (kecskemet.hu), hogy a Fidesz frakcióban kik azok, akiknek köze van a pedagógiához, és levelet küldtünk nekik. Arra voltunk kíváncsiak, amire az ellenzék is. Mi a véleményük a rezsiemelés miatti iskolai megszorításokról. Egyikőjük se válaszolt. Nézzük, kiknek írtunk.
Dr. Papp Zoltán
A legtöbben mentősként ismerik, de a városháza honlapján megtalálható életrajza szerint tanít a Szent-Györgyi Albert Egészségügyi Szakközépiskolában, valamint a Szegedi Tudományegyetemen. Sőt, előbbi iskola igazgatójának is kinevezték, miután már fideszes képviselő lett.
Pászti András
Tanítói szakon diplomázott, majd pszichopedagógus, valamint oktatásvezetői diplomát szerzett. 2007-től a Mátyás Király Általános Iskolában dolgozik, mint igazgatóhelyettes.
Leviczky Cirill
Tanítói és két tanári diplomája van, közoktatási vezető , szakokleveles közoktatási szakember és köznevelési mestervezető képzettséggel is rendelkezik. Több kecskeméti oktatási intézménynek volt az igazgatója, főigazgatója, jelenleg a Kecskeméti Szakképzési Centrum kancellárja. Többször írtunk mostanában róla, mert több fronton összecsapott választókörzetének lakosaival, civiljeivel. Többször megírtuk azt is, hogy minden bizonnyal ő írja azokat a posztokat Kadafalva hivatalos Facebook oldalán, amelyek hemzsegnek a helyesírási hibáktól. Kérdéseinkre rendszeresen nem válaszol, sőt elsétált a mikrofon elől. Volt városházi dolgozó szerint alkalmatlan a közösségért végzett munkára. Itt írtunk róla több cikket.
Lévai Jánosné
Szaktanári, hittanári, gyermek- és ifjúságvédelmi tanácsadói diplomával rendelkezik.
Több középiskolában tanított, hosszú ideig dolgozott a lakiteleki népfőiskolán, mint oktatási igazgató. A Faragó Béla gyermekotthon intézményegység-vezetőjeként 2011-ben – 40 év munkaviszony után – ment nyugdíjba. Ő volt az, aki egy tanulmányra úgy kapott pénzt Lezsák Sándortól, hogy annak nagy részét nem ő írta, hanem forrásmegjelölés nélkül mástól vette át. Egy játszótér kapcsán (csakúgy, mint Leviczky Cirill) összetűzésbe keveredett a választókerületének lakosaival, majd ezzel kapcsolatban ferdített is egyet. Állítása szerint a „keresztény zsinormérték” vezérli munkássága során. Róla is írtunk sokszor.
Szamler László
Nem olyan régen lett képviselő. Akkor, amikor a listáról bejutott Sztachó-Pekáry István alpolgármester lett, és lemondott a képviselőségről. Helyette ült be a Fidesz frakcióba. A Kecskeméti Lánchíd Utcai Sport Általános Iskolában pedagógiai asszisztensként dolgozik. Akkor foglalkoztunk vele többet, amikor vesztes jelöltként olyan civil szervezetet alapított, amely nem is volt civil szervezet, csak annak mondta. A KecsUP hívta rá fel a figyelmet, majd erre meg is változtatták a szervezet formáját.
Sztachó-Pekáry István
Listáról jutott be a testületbe 2019 őszén. Idén alpolgármester lett a parlamenti képviselővé megválasztott Szeberényi Gyula Tamás helyett. Azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy azonnal beszaladt a pofonfa alá és jól megrázta azt. Első alpolgármesteri felszólalásában, élő közvetítésben azzal támadta meg Kopping Rita ellenzéki képviselőt, amivel kapcsolatban ő már jogerősen pert nyert a 168 Óra ellen Rajnai Attila cikke miatt. Az új alpolgármester azzal jött, hogy Kopping Rita képviselő „négy éven keresztül felügyelőbizottsági tag volt, annak dacára, hogy a bírósóság törvényesen eltiltotta ettől a tevékenyégtől.” Csakhogy nem bűncselekmény miatt volt eltiltva, ezért jogszerűen lehetett önkormányzati cég felügyelőbizottságában tag. Vagyis amikor Rajnai Attila is ezzel jött elő, már akkor is hazugság volt, és emiatt meg is nyerte a pert a képviselő. A KecsUP tudomása szerint Kopping Rita éppen mostanában tereli jogi útra Sztachó-Pekáry kirohanását.
A pedagógiához így vagy úgy kötődő, fent megnevezett fideszes képviselők, várost irányítók tehát nem mondták el véleményüket olvasóinknak az iskolákban tervezett megszorításokról. Cikkünk elején az összevonásokról írtunk már. Ma pedig arról cikkeztünk, hogy a Refiben bezárják az uszodát és még az is lehet, hogy visszatérnek az online oktatásra, mert 14-szeresére drágult a hődíj, és ez sok százmillió forint többlet kiadás, amit nem tudnak kigazdálkodni.