Nem sokkal azután, hogy felkerültek egy autóalkatrész-bolt oldalára, a Magyar Közlönyben is megjelentek a szigorítások részletei. A rendeletben szerepel például az, hogy ezentúl mindenhol maszkot kell majd hordani lakott területen belül. Ez annyiban eltérés az eddigiektől, hogy korábban csak a tízezer főnél nagyobb településeken, az önkormányzat döntése alapján volt kötelező a maszkviselés. Mostantól mindenhol az. Ez egyedül a hat évnél fiatalabbakra, illetve az értelmi vagy pszichoszociális fogyatékossággal élő, illetve autizmus spektrumzavarral élő személyekre.
Szabadidős tevékenységet a velünk egy háztartásban élőkkel, illetve egyedül lehet folytatni, de másoktól másfél méteres távolságot kell tartani. Egyéni szabadidős sporttevékenység közben nem kell maszkot hordani. Az arborétumok, erdők, parkok nyitva maradnak.
Az üzletek közül viszonylag sok nyitva maradhat, az alábbiakat listázza a rendelet:
- Élelmiszerüzlet
- Drogéria
- Munkavégzés, hivatásbeli kötelezettség, a gazdasági , mezőgazdasági és erdészeti tevékenység elvégzéséhez nélkülözhetetlen anyagokat, valamint eszközöket árusító üzletben, különösen a járművet, a gépet, az alkatrészt, az építőanyagot és az eszközöket árusító üzletek, de ebbe nem tartozik bele a főtevékenységként szórakoztató és háztartási eszközöket árusító üzlet.
- Állateledelt és takarmányt árusító üzletek, vágóhidak.
- Kertészeti áruda, faiskola,
- Piac
- Gyógyszertár
- Benzinkút
- Dohánybolt
- Újságos
Minden másnak be kell zárnia. Az éttermek nagyjából úgy működhetnek, mint eddig, az elvitelre készített ételek kiadása és szállítása miatt lehet csak az üzletben tartózkodni.


